Skontrolujte, aké máte doma euromince. Ak na nich nájdete tieto chyby, zarobíte na nich až tisíce

Zdieľajte článok na

Všetci platíme eurami a dnes ich už nepovažujeme za nič výnimočné. Prechod na ne však nebol úplne jednoduchý. Prešli sme si svoje prepočítavaním z korún a duálnym označovaním cien v obchodoch.

Dnes okrem toho, že máme eurá, si nimi môžeme aj celkom pekne finančne prilepšiť. Vedeli ste, že niektoré z nich sú zberateľské kúsky, za ktoré vám ponúknu tisícky eur? Pri rôznych príležitostiach sa vyrábajú takéto mince, vždy len v obmedzenom množstve a zberatelia po nich túžia. Pozrite sa, či náhodou nemáte niektoré aj doma.

 

Nemecká dvojeurová minca z roku 2008: Zobrazuje krajiny EU bez hraníc

Medzi zberateľmi je veľmi cenená najmä nemecká dvoueurovka razená v roku 2008. Ide v zásade o chyborazbu, ktorá sa už po druhé nedostane do obehu. Táto minca razená v roku 2008 totiž chybne zobrazuje 15 krajín Európskej únie, a to bez akýchkoľvek hraníc.

V roku vyrazenia tejto dvojeurovky sa jej dostalo do obehu na 30 tisíc kusov. Je teda pravdepodobné, že aj vy môžete túto mincu objaviť vo svojej peňaženke. A čo je podstatné – medzi zberateľmi je o túto chybnú dvojeurovú mincu veľký záujem a neváhajú si za ňu tiež priplatiť.

 

Túto 1 eurocentovku vyrazenú v roku 2002 sa podarilo vydražiť za neuveriteľných 6 600€

Ďaľším skvostom je táto 2 eurová minca, ktorá sa predala za 1500€

zdroj : coincollectionmarket.com

Zdieľajte článok na

You Might Also Like