ŠKANDÁL: Dominiku Cibulkovú zaočkovali proti koronavírusu. K vakcíne sa dostala prednostne!

Na Slovensku sa od konca decembra začalo s očkovaním proti covidu-19. Už v priebehu prvých dvoch týždňov sa však množia správy o uprednostňovaní niektorých ľudí. Prednostne zaočkovali aj bývalú tenistku Dominiku Cibulkovú. Neoprávnene!

S informáciou prišiel Denník N. 

Vakcíny prichádzajú na Slovensko postupne. Ako prví majú byť zaočkovaní zdravotníci, pracovníci kritickej infraštruktúry či pracovníci v zariadeniach sociálnych služieb. Populácia bez chronických ochorení, ktorá nie je vo vyššom veku a nemá prácu, pri ktorej sa dostáva do rizika nákazy, sa dostane na rad v očkovaní na jar, také sú prognózy.

Cibulkovú zaočkovali na bratislavských Kramároch. Vedenie Univerzitnej nemocnice podľa denníka N uznalo, že bývalá tenistka na zoznam ľudí z kritickej infraštruktúry nepatrí.

Pracovník, ktorý bývalú športovkyňu zaočkoval, už viac vakcinovať nebude.

„Toto považujem za osobné zlyhanie jednotlivca, ktoré ma osobne veľmi mrzí,“ povedala pre Denník N riaditeľka nemocnice na kramároch Renáta Vandriaková

„V tom sú iba zdravotníci, pracovníci kritickej infraštruktúry alebo iné skupiny, ktoré určilo ministerstvo zdravotníctva,“ povedala hovorkyňa nemocnice Eva Kliská.

Ministerstvo zdravotníctva zatiaľ informáciu o prednostnom očkovaní Dominiky Cibulkovej nemá: „Nemáme túto informáciu. Preverujeme to.“

 

zdroj: Denník N

 

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com