ŠIALENSTVO: Opitý kamionista havaroval na diaľnici D2, z miesta nehody chcel ujsť!

Dopravní policajti boli dnes krátko po 12.00 h vyslaní na 31,6 km diaľnice D2 v smere do Bratislavy, kde došlo k dopravnej nehode nákladného motorového vozidla.

Podľa doterajších informácii 52-ročný vodič kamióna prevážajúceho uhlie z doposiaľ presne nezistených príčin zišiel mimo vozovky kde následne došlo k jeho prevráteniu. Po príchode na miesto chcel vodič z miesta ujsť, avšak bol na mieste obmedzený na osobnej slobode a podrobený vykonaniu dychovej skúšky. Tá skončila s výsledkom 1,54 mg / l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje 3,21 promile. Táto hodnota z medicínskeho hľadiska predstavuje stav vážnej otravy alkoholom. Vyvodením trestno-právnej zodpovednosti voči vodičovi sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ v Malackách.
Pravý jazdný pruh diaľnice v tomto úseku je momentálne v dôsledku dokumentovania ako aj odstraňovania následkov tejto nehody neprejazdný. Premávka je usmerňovaná na mieste dopravnými policajtmi.
V tejto súvislosti polícia upozorňuje vodičov, že alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí! Preto opäť apeluje na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili!

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com