Šialená naháňačka pri Lučenci: Vodič unikal policajtom vyše 200-kilometrovou rýchlosťou! Bol sfetovaný!

Včerajšej spoločnej dopravnej akcie v okrese Lučenec sa zúčastnili aj policajti Diaľničného oddelenia zo Žiaru nad Hronom.

Pri výkone služby zastavovali vodiča, ktorý výrazne prekročil najvyššiu povolenú rýchlosť v obci Kalinovo. Vodič vozidla na výzvy polície nereagoval a policajtom začal unikať. Hliadke sa vodiča podarilo zastaviť v Hájnačke, teda v okrese Rimavská Sobota.
Vodič bol na mieste obmedzený na osobnej slobode. Na zistenie prípadnej prítomnosti alkoholu či iných látok v organizme vodiča, bol u neho nariadený odber krvi a iného biologického materiálu. Predbežné výsledky toxikologického vyšetrenia potvrdili prítomnosť omamných a psychotropných látok, amfetamínu a metamfetamínu. Pre ďalšie konanie v tejto veci budú dôležité aj vyjadrenia znalcov. V prípade vodiča, ide o 33-ročného muža z okresu Lučenec. Na mieste bola vykonaná aj prehliadka vozidla, nakoľko mali lučeneckí kriminalisti podozrenie na drogovú trestnú činnosť.
Diaľniční policajti sa k tomuto prípadu postavili tak ako mali a s rizikom nasadenia vlastného života vodiča prenasledovali a nakoniec chytili. Možno si niektorí z vás povedia, že čo, veď je to ich práca, ale ruku na srdce, kto z vás by takto riskoval svoj a život kolegu, pri prenasledovaní unikajúceho auta, po bežných cestách, dedinách a v plnej premávke?

Rýchlosť počas naháňačky miestami presiahla 240 km/h!

zdroj: Polícia SR – Banskobystrický kraj

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com