Sestrička počula od ľudí, že len utiera pacientom zadok. Preto sa rozhodla napísať SILNÝ ODKAZ!

Sara Rodriguez Martinezová pracuje ako zdravotná sestra v španielskom meste Alcorcon.

Na svoje povolanie je nesmierne hrdá, ale vie, že niektorí ľudia považujú túto prácu za „utieranie zadku“ pacientov. Nakoniec ju už nudilo neustále obhajovať svoje povolanie, a tak sa rozhodla zdieľať na Facebooku text od svojej kolegyne Rebecy Vincente Carrnaz, ktorý dokonale vystihuje to, čo si Sara a Rebeca myslia o povolaní sestry.

V príspevku si môžeme prečítať:

Pýcha utierača zadku.

Dnes som počula, že mám „pracovať na čistení zadkov“, a nebolo to prvýkrát, čo som to počula. A cítila som potrebu povedať svetu, aká som hrdá na svoju profesiu. Dámy a páni, som hrdá na to, že môžem utierať zadky, strihať nechty, umývať hlavy, obliekať, umývať telá, kŕmiť a starať sa o ľudí, ktorí to sami nedokážu. Môžeme to zhrnúť ako „umývanie zadku“.

Som unavená z negatívnych konotácií tohto výrazu, ktoré sa spájajú s mojou profesiou. Dúfam, že vy, používatelia Facebooku, väčšinou nebudete potrebovať, aby vám niekto „utieral zadok“, môžem vám povedať, že si želám, aby ste to nikdy nepotrebovali. Ale ak príde čas, ja alebo niektorý z mojich kolegov vám ochotne pomôžeme a zabezpečíme, aby bol váš život čo najkvalitnejší, a urobíme to s úsmevom na tvári. Teraz je na vás, aby ste sa rozhodli, aká práca je pre vás a pre mňa skutočne dôležitá. Zdieľajte tento text alebo ho nezdieľajte, ak sa k vám nedostane, ale nepoužívajte, prosím, slovné spojenie „utierača zadku“ v súvislosti s mojou profesiou, pretože jedného dňa možno budete potrebovať niekoho, kto vám utrie zadok, a verte mi, budete za to vďační.

Podpísaný: stierač zadku.“

Starostlivosť o druhého človeka je ušľachtilá úloha a na takéto povolania by sme mali vždy myslieť s náležitou úctou.

Ak sa vám tento článok páčil , zdieľajte ho!

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com