Šéf WHO varuje pred skorým uvoľňovaním opatrení, krajiny by mali byť opatrné

Saudi health worker Wedad Modaifn, collects a swab sample for a polymerase chain reaction (PCR) test at drive-through testing center, at King Abdulaziz University in Jiddah, Saudi Arabia, Wednesday, Feb. 3, 2021. On Wednesday, Saudi Arabia banned expatriates from 20 countries from traveling to the Kingdom to curb the spread of the coronavirus. (AP Photo/Amr Nabil)

Zdieľajte článok na

Hoci je pokles v počte prípadov koronavírusu vo svete povzbudzujúci, krajiny by mali byť pri uvoľňovaní reštrikcií opatrné. V piatok to uviedol šéf Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Ako vysvetlil, celosvetový počet prípadov klesá už štvrtý týždeň v rade a pokles už druhý týždeň evidujú aj v počte súvisiacich úmrtí.

„Zdá sa, že tieto poklesy sú dôsledkom toho, že krajiny prísnejšie zavádzajú opatrenia v oblasti verejného zdravia,“ uviedol a upozornil, že prehnané uspokojenie je „nebezpečné ako samotný vírus“. „Teraz nie je čas, aby ktorákoľvek krajina uvoľnila opatrenia alebo aby ktorýkoľvek jednotlivec prestal byť obozretný,“ varoval. Ako dodal, s nástupom vakcín je každá strata života „o to tragickejšia“.

Na celom svete potvrdili od začiatku pandémie viac ako 107 miliónov prípadov nákazy koronavírusom a potvrdili 2,3 milióna súvisiacich úmrtí.

 

zdroj: SITA, Foto: SITA/AP

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na