Sebestačná rodina: Na bežný život im stačia len dve eurá na deň. Všetko ostatné si vedia vypestovať a dochovať!

Poznáte to, keď si na konci mesiaca prepočítate vaše výdavky a ani len netušíte kde alebo kedy ste minuli toľko peňazí. Všetko je to pravdepodobne aj tak len o správnom rozdelení financií a pravidelnom sledovaní výdavkov aby ste to vedeli korigovať.

O minimálne výdavky sa snaží a aj sa im to darí americká rodina Dervisovcov. Tá vlastní pozemok o rozlohe 400 árov, kde si vytvorili ekologickú farmu, ktorá ich živý a ešte si popri tom aj privyrobia. Práve táto rodina je okrem iného aj dôkazom toho, že aj bez rôznych pochybných hnojív môžete mať naozaj hojnú úrodu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Urban Homestead (@theurbanhomestead)

Táto rodinka sa presťahovala do Pasadeny v polovici 80. rokov. Mali k dispozícií 800 árov čistého pozemku, na ktorom stál starý dom s hospodárskou budovou. Preto sa rozhodli časť pozemku využiť na skutočnú domácu farmu a pestovanie zeleniny.

„Mnohým sa zdá, že žijeme na kúzelnom mieste. Ale v čase nášho príchodu bola pôda v strašnom stave. Až o 20 rokov neskôr sme dokázali dosiahnuť súčasnú úrodu,“ vyjadril sa Jules Dervis.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Urban Homestead (@theurbanhomestead)

Dnes je táto mestská farma v Kalifornii o rozlohe 400 m2 jednou z najväčších domácich fariem v krajine, kde sa vypestuje viac než 3 tony plodín. Ročne teda zarobia približne 15 000€. Vypestovaná úroda pokryje 90% ich potrieb. Tým sa denné náklady na jednu osobu v rodine znižujú na 2€.

Na farme pestujú približne 400 odrôd zeleniny, ovocia a vzácnych jedlých kvetov. Okrem plodín tam majú aj zvieratá ako sú napríklad kurčatá, kačky, kozy a včely. Okrem iného pán Dervis zo strachu z environmentálnych zmien nainštaloval na strechu domu solárne panely. Čo sa týka vozidla, rodina využíva auto, ktoré je poháňané na biopalivami.

Jediným negatívom a problém tejto rodiny je problém so suchom. Zavlažujú teda tradičným spôsobom, a teda hlinenými hrncami.

ZDROJ: takprosto.cc

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com