Samička orangutana získa späť svoje unesené dieťa. Jej reakcia vháňa všetkým slzy do očí!

Stretnutie matky a dieťaťa je vždy veľmi dojímavým momentom, ktorý často prináša slzy dojatia. Aj keď matka a dieťa sú zvieratá.

Klára nedávno porodila dievčatko Claritu. Klára svoju dcéru od jej narodenia veľmi chráni. Obaja žijú v záchrannom centre pre orangutany Nyaru Menteng na Borneu. Je to centrum, ktoré poskytuje starostlivosť o orangutany, ktoré ju potrebujú.

Nanešťastie, jedného dňa Claritu uniesol dominantný samec a odvliekol ju do džungle. Odlúčenie matky a dcéry trvalo až týždeň. Nadácii Borneo Orangutan Survival Foundation sa našťastie podarilo získať Claritu späť a tá sa mohla vrátiť k svojej matke.

Spočiatku nebolo jasné, či matka prijme svoju dcéru späť do svojho domu. Preto na záberoch vidíme, ako bola opatrovateľka, ktorá dávala Kláre Claritu, veľmi nervózna. Bolo to preto, lebo existovalo vysoké riziko, že Clarita svoje dieťa odmietne. Odmietnutie dieťaťa môže byť dôsledkom toho, že matka nemusí svoje dieťa spoznať. Clarita našťastie svoje dievčatko spoznala.

Pozrite sa, aký dojímavý je moment, keď Klára nájde cestu späť ku Clarite. Sme veľmi radi, že tento príbeh má takýto krásny koniec!

Na tomto mieste sme chceli upozorniť na veľmi dôležitý problém, ktorý sa týka orangutanov. Ich domovom boli vždy rovníkové lesy na ostrove Borneo. Bohužiaľ, v posledných desaťročiach väčšina týchto lesov v dôsledku ľudskej činnosti zanikla. Ak nezastavíme zhoršovanie životného prostredia, tieto majestátne zvieratá môžu z našej planéty navždy zmiznúť.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com