S týmto trikom Vám zakorení každá kupovaná ruža z kvetinárstva. Budú Vám rásť niekoľko mesiacov!

To, že nie si záhradník, neznamená, že nedokážeš vypestovať prekrásne ruže. Ukážeme Vám ako treba rezanú ružu nechať zakoreniť. Zima je najlepší čas na zakorenenie ruží. Pokiaľ máš vo váze pár ruží tak ešte dlho si môžeš užívať ich krásy, ak je vymátit a zasadíš.

Vrch ruže Odrež tak, aby nezostal žiaden kvet na stonke a stonku musí byť 25 cm dlhý. Miesto, kde si z ruže odrezal natri voskom. Listy Odrež tiež a trošku Odrež aj zo spodnej časti ruže. Spodná časť ruže musíš už len stimulovať, aby pustila korene. Môžeš vyskúšať všetky 3 spôsoby na dosiahnutie toho, aby ruže pustila korene, ale každý spôsob vyskúšaj na rozdielne spodnej časti ruže nie na tej istej a potom môžeš porovnať, ktorý spôsob funguje najlepšie.

Potrebuješ len 1 ružu, ktorú musíš stimulovať, aby vypustila korene a mohol si ju zasadit.

Postup:
1) Do 1 litra vody daj čajovú lyžičku droždie. Spodná časť ruže (nie tú, ktorú sme natreli voskom) daj do vody. 1/3 stonky nech je vo vode a nechaj ju tam 1 deň. Potom stonka opláchni vlažnou vodou a daj do fľaše tak, aby polovica stonky bola vo vode. Vždy dolievej vodu, aby bola vždy polovica stonky vo vode kým nezačne púšťať korene.

2) Do 1 litra pridaj polievkovú lyžicu medu a rozmiešaj, aby sa med rozpustil. Daj do nej stonku ruže a nechaj ju tam 12 hodín tak, aby 1/3 stonky bola vo vode. Potom ružu preložíme do inej fľaše tak, aby stonku bol do polovice vo vode.

3) Do vázy daj vodu a daj do nej 10 čerstvých kvapiek Aloe vera šťavy. Ak máš doma kvet Aloe vera, tak si to môžeš vyskúšať. Aloe vera urýchli rast koreňov a tiež posilňuje ružu. Voda nech je po polovice stonky po dobu 10 dní a po 10 dňoch pridaj ešte 6 kvapiek šťavy z Aloe.

Ak už vidíš korene z ruže tak korene zasyp pôdou a o pár dní neskôr budeš mať prekrásne ruže.

zdroj: myjsmezeny.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com