S týmto postrekom sa zbavíte buriny na celé leto! Je úplne prírodný, prípravu zvládne každý!

Pravidelná rozcvička s motykou pri kopaní buriny je zdraviu prospešná, ale nie každý tento druh cvičenia preferuje.

Toto riešenie navyše nie je najúčinnejšie. Trvá len niekoľko dní, kým sa burina na záhonoch opäť objaví. Zábava s motykou sa potom stáva skutočne sizyfovskou činnosťou a po čase sa môže zmeniť na úplnú frustráciu.

Na trhu je množstvo chemických herbicídov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa nežiaducich rastlín na záhone. Tieto látky však zvyčajne nie sú práve šetrné ani k prírode, ani k ľudskému zdraviu. Chemikálie sa veľmi často držia v pôde a spolu s vodou sa dostávajú do tela rastlín, a tým aj do produktov, ktoré konzumujeme. Preto je vhodné nahradiť chemické postreky niečím prírodným.

Herbicídny postrek, ktorý by sme vám radi predstavili, je prírodný a úplne netoxický. Napriek tomu sa buriny zbaví veľmi účinne a na dlhý čas. Navyše máte pravdepodobne všetky ingrediencie potrebné na jeho prípravu vždy doma.

Octový herbicíd

Potrebujete len dve veci:

kvasný ocot
fľaša s rozprašovačom

Naplňte fľašu s rozprašovačom octom a postriekajte burinu, ktorej sa chcete zbaviť. Dávajte pozor, aby ste octom nezasiahli aj rastliny, ktoré chcete ponechať na záhone. V závislosti od rozsahu zasiahnutia môžu spolu s burinou odumrieť aj ony. Týmto sprejom sa môžete zbaviť väčšiny druhov.

Zmes na odolné buriny a škodcov

Ak máte v záhone naozaj tvrdohlavú burinu, ktorá je taká silná a vysoká, že si s ňou obyčajný ocot neporadí, vyskúšajte nasledujúcu vylepšenú verziu. Okrem buriny vytláča aj škodlivý hmyz a slimáky, ktoré by si radi pochutnali na vašej úrode.

Zmiešajte :

1 liter octu
100 ml prostriedku na umývanie riadu
100 gramov morskej soli

Zmiešajte prísady v jednej fľaši a dôkladne pretrepte, aby sa soľ rozpustila. Potom nalejte prípravok do fľaše alebo postrekovača a dôkladne postriekajte burinu, ktorej sa nemôžete zbaviť. Pred každým ďalším použitím fľašu dôkladne pretrepte, aby sa zložky nerozdelili.

zdroj: prosvet.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com