S obyčajnými sviečkami som doma prešla cez medzery medzi kachličkami. Výsledok je skvelý!

Kachličky či keramické obklady v kuchyni sú populárne, pretože materiál, z ktorého sú vyrobené, je nadčasový a škvrny na nich sa dajú ľahko odstrániť. Bohužiaľ, nie všetky škvrny idú dole bez problémov a hlavne tie zamastené tukom, nehovoriac o priestore medzi dlaždičkami.

Ukážeme vám niekoľko tipov, ako na to, aby ste sa problému zbavili čo najrýchlejšie!
Takto sa zbavíte nečistoty na dlaždičiek v kúpeľni i kuchyni.

V 4 litroch vody si zriedi 4 PL prášku bórax (kúpite ho v lekárni alebo v obchode pre záhradkárov), 100ml octu a 100ml tekutého amoniaku. Navlhčite dlaždičky a následne ich jemne utrite. Odstránite špinu a nezanecháte žiadne šmuhy.

Do 500ml vody si rozpustite 3 lyžice sódy. Naneste na hubku a utrite postihnutej oblasti. Na vyčistenie škár použite starý zubnú kefku namočenou do tohto roztoku. Vezmite si kúsok citróna a potrite ním znečistenú oblasť. Po 15 minútach citrónová šťava zmäkčí zaschnutý tuk a vy ho už len jednoducho odstráňte hubkou.

Obzvlášť zaschnuté mastné škvrny natrite kašičkou zo sódy a potom postriekajte octom. Akonáhle prebehne reakcie oboch zmesí, stačí, keď povrch pretrite mäkkou handričkou. Ocot okrem toho, že odstráni mastnotu, dodá keramickému povrchu lesk.

V prípade, že škáry medzi dlaždicami sú neustále znečistené, použite jednoduchý trik: Vyčistite je jedným z predošlých tipov, nechajte vyschnúť a potrite bežnú parafínovú sviečkou. Rovnakým spôsobom môžete postupovať pri obkladoch v kúpeľni, kde sa na ne často vyskytuje pleseň.

Môžete tiež zvoliť niektorý z kúpených prostriedkov na čistenie dlaždičiek. Pred použitím doporučujeme umyť dlaždičky bežným mydlovým roztokom. V obchodoch tiež nájdete melamínové huby alebo parné čističe, ktoré sa s týmto problémom rýchlo pobijú.

Veríme, že s týmito trikmi bude pre vás čistenie a upratovanie o niečo viac jednoduchšie.

Rovnakými spôsobmi si môžete vyčistiť večne zamastenú rúru!

zdroj: myjsmezeny.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com