S obyčajnými sviečkami som doma prešla cez medzery medzi kachličkami. Výsledok je skvelý! Škoda, že som o tom nevedela skôr!

Spread the love

Kachličky či keramické obklady v kuchyni sú populárne, pretože materiál, z ktorého sú vyrobené, je nadčasový a škvrny na nich sa dajú ľahko odstrániť. Bohužiaľ, nie všetky škvrny idú dole bez problémov a hlavne tie zamastené tukom, nehovoriac o priestore medzi dlaždičkami.

Ukážeme vám niekoľko tipov, ako na to, aby ste sa problému zbavili čo najrýchlejšie!
Takto sa zbavíte nečistoty na dlaždičiek v kúpeľni i kuchyni.

V 4 litroch vody si zriedi 4 PL prášku bórax (kúpite ho v lekárni alebo v obchode pre záhradkárov), 100ml octu a 100ml tekutého amoniaku. Navlhčite dlaždičky a následne ich jemne utrite. Odstránite špinu a nezanecháte žiadne šmuhy.

 

 

Do 500ml vody si rozpustite 3 lyžice sódy. Naneste na hubku a utrite postihnutej oblasti. Na vyčistenie škár použite starý zubnú kefku namočenou do tohto roztoku. Vezmite si kúsok citróna a potrite ním znečistenú oblasť. Po 15 minútach citrónová šťava zmäkčí zaschnutý tuk a vy ho už len jednoducho odstráňte hubkou.

 

Obzvlášť zaschnuté mastné škvrny natrite kašičkou zo sódy a potom postriekajte octom. Akonáhle prebehne reakcie oboch zmesí, stačí, keď povrch pretrite mäkkou handričkou. Ocot okrem toho, že odstráni mastnotu, dodá keramickému povrchu lesk.

V prípade, že škáry medzi dlaždicami sú neustále znečistené, použite jednoduchý trik: Vyčistite je jedným z predošlých tipov, nechajte vyschnúť a potrite bežnú parafínovú sviečkou. Rovnakým spôsobom môžete postupovať pri obkladoch v kúpeľni, kde sa na ne často vyskytuje pleseň.

 

 

Môžete tiež zvoliť niektorý z kúpených prostriedkov na čistenie dlaždičiek. Pred použitím doporučujeme umyť dlaždičky bežným mydlovým roztokom. V obchodoch tiež nájdete melamínové huby alebo parné čističe, ktoré sa s týmto problémom rýchlo pobijú.

Veríme, že s týmito trikmi bude pre vás čistenie a upratovanie o niečo viac jednoduchšie.

Rovnakými spôsobmi si môžete vyčistiť večne zamastenú rúru!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: myjsmezeny.cz

You Might Also Like