Ruský miliardár dal postaviť nový dom žene, ktorá žije úplne sama hlboko v sibírskej divočine

Žena menom Agafya Lykova žije vyše 70 rokov v izolovanej usadlosti hlboko v sibírskej divočine.

Táto babička nepozná iný život ako ten v horách, no vďaka ruskému boháčovi sa jej bude žiť lepšie. Pomôže jej preto, že stav starej rodinnej usadlosti sa začal postupom času zhoršovať a život staršej pani by bol v takýchto podmienkach nebezpečný. 

 

Foto od Facebook. Agafya Lykova

76-ročnú ženu však nechcú vziať z jej prirodzeného prostredia, a tak zostane žiť v odľahlom svete len s tým rozdielom, že bude mať nový domov. Rus Oleg Deripaska sa rozhodol pomôcť tejto žene po verejnej prosbe ľudí. Agafya žije celý svoj život na rovnakom mieste, ktoré postavili jej predkovia ešte v roku 1936. Išlo o pravoslávnu rodinu, ktorá sa rozhodla utiecť pred náboženským prenasledovaním, ktoré sa dialo za čias diktátora Josifa Stalina. Usadlosť sa nachádza až 250 kilometrov od najbližšieho mesta.

Foto od Facebook. Usadlosť cca okolo roku 1980

 

Pravdou však je, že osadu objavili úplnou náhodou až o 40 rokov potom, čo bola postavená. Sovietski geológovia pracovali na prieskume hory a pri tejto činnosti si všimli dom. Avšak, na konci 70. rokoch členovia Agafyaninej rodiny zomreli a ona tam zostala žiť úplne sama. Živí sa tým, čo si vypestuje a má aj hospodárske zvieratá. Veľmi rýchlo jej prischlo pomenovanie “najosamelejšej ženy sveta”. Nuž, ale úplne sama nebola, pretože predsa len ju trikrát do roka navštevuje inšpektor z neďalekej prírodnej rezervácie Khakassky.

Foto od Facebook. Nový dom sa stavia.

Keďže žena žije opustená ďaleko od civilizácie, tak kompetentní sa ju snažia chrániť pred bezprostredným kontaktom, keďže takýto človek je náchylnejší na bežné ľudské choroby či vírusy. Je ako taký Mauglí, ktorý sa nikdy nestretol s dnešnými chorobami a infekciami. Čo sa týka nového domova, tak ten bude podobný starému, teda drevený a jednopodlažný. Presne taký, aký si samotná žena priala. Dúfajú, že stavbu dokončia do začiatku roka 2021.

Zdroj , Autor: Zuzana Kostelníková,webnoviny.sk

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com