Ruská armáda bombardovala školu v Mariupole. Ukrývalo sa v nej 400 ľudí hlavne ženy, deti a starší ľudia!

Ruská armáda v sobotu bombardovala umeleckú školu v obliehanom ukrajinskom meste Mariupol, kde sa ukrývalo 400 ľudí. Informáciu priniesli agentúry Reuters a AP s odvolaním sa na mestskú radu. Správy Rady však nebolo možné overiť z nezávislých zdrojov.

Počet mŕtvych a zranených pri útoku zatiaľ nie je známy, ale mestská rada uviedla, že budova školy bola zničená a pod troskami sú obete.

„Fašistické sily opäť zaútočili na miesto, kde sa obyvatelia Mariupola skrývali pred ruskými bombami. Včera ruskí okupanti zhodili bomby na umeleckú školu v Mariupole, kde sa ukrývalo asi 400 obyvateľov mesta – žien, detí a starších ľudí. Budova bola zničená. Pokojní ľudia sú stále pod troskami. Informácie o počte obetí sa spresňujú,“ uviedla mestská rada vo vyhlásení, ktoré zverejnila ukrajinská tlačová agentúra Unian.

Podľa miestnych úradov je v meste na brehu Azovského mora už viac ako dva týždne uväznených približne 400 000 ľudí, ktorí sa tam ukrývajú pred silným bombardovaním. Miestne úrady uvádzajú približne 2 500 mŕtvych, ale skutočný počet môže byť ešte vyšší, pretože neustále ostreľovanie znemožňuje spočítať obete, ktorých telá často ležia na uliciach.

Záchranári stále pátrajú po prípadných preživších v divadle v Mariupole, ktoré bolo v stredu takmer zrovnané so zemou, pravdepodobne pri ruskom nálete. Moskva popiera, že by zasiahla divadlo alebo sa zamerala na civilistov, hoci bolo zdokumentovaných mnoho útokov na nevojenské ciele, najmä v Mariupole.

Približne 70 percent domov v meste je zničených. Nefungujú dodávky elektriny a tepla, problémy sú aj s nedostatkom vody, potravín a liekov.

zdroj: reuters.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com