Rukojemnícka dráma v Kežmarku: Muž zadržiaval ženu v supermarkete, ešte predtým mal zavraždiť rodičov

Polícii sa v noci zo 17. na 18. februára v Kežmarku podarilo zaistiť muža, ktorý od večerných hodín zadržiaval v miestnom supermarkete ženu. Krátko predtým sa polícii podarilo dostať ženu vonku. Pri rukojemníckej dráme zasahovali všetky záchranné zložky aj vyjednávací tím.

Podľa doposiaľ nepotvrdených medializovaných informácií mal muž ešte predtým zavraždiť svojich rodičov, pričom pred odchodom mal nechať v byte pustený plyn. „V Kežmarku sa stala dvojnásobná vražda, na Ulici Generála Štefánika bol nájdený mŕtvy manželský pár, pričom na telách boli známky cudzieho zavinenia. O niekoľko minút na to sa v obchodnom dome muž ozbrojený nožom zabarikádoval v skladových priestoroch a ohrozoval na živote jednu pracovníčku,“ opísal vo štvrtok udalosť pre agentúru SITA prešovský policajný hovorca Daniel Džobaník.

Na miesto boli podľa jeho slov vyslané policajné zložky, vrátane pohotovostného policajného útvaru z Prešova a vyjednávačov. „Po niekoľkohodinovom vyjednávaní muž ženu prepustil a následne ho prešovský pohotovostný policajný útvar zadržal bez zranení. Vo veci sú vykonávané ďalšie procesné úkony,“ dodal hovorca, podľa ktorého sa celú drámu podarilo ukončiť krátko pred jednou hodinou v noci.

zdroj: SITA, Foto: ilustračné, www.facebook.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com