Rudo (†18) sa utopil v zatopenom kameňolome: Nešťastný otec hľadal svojho syna na brehu!

Slnečné počasie v okolí Popradu si vybralo krutú daň. Traja kamaráti sa tam išli schladiť do vody pri príležitosti narodeninovej oslavy. Opití mladíci sa však začali topiť. Medzi nimi bol aj 18-ročný Rudo, ktorý sa nikdy nedostal z vody. Napriek snahe ostatných účastníkov večierka zachrániť ho.

„Jedna skupina prišla priamo zo školy. Okamžite si otvorili víno a začali oslavovať. Potom si traja z nich išli zaplávať, ale nevedeli plávať. Voda bola hlboká hneď od okraja, takže sa začali topiť,“ opísal svedok Ivan. Hneď ako sa chlapci začali topiť, druhá skupina sa im ponáhľala na pomoc. Mladí muži vytvorili reťaz a snažili sa dostať Slovákov z vody. „Tretí bol ťažký, nemohli sme ho vytiahnuť. Potopil sa a už sme ho nikdy nevideli,“ povedal 17-ročný Ivan denníku Nový Čas.

Keď hasiči začali po Rudovi pátrať, na miesto prišiel jeho otec. „Rudko, Rudko, kde si!“ vykríkol jeho otec, keď si uvedomil, čo sa stalo, a zmätene behal popri brehu. „Hoci voda nie je kalná, je veľmi hlboká a nemali sme šancu nájsť telo z lode,“ uviedli potápači.

V utorok popoludní už polícia vytiahla z jazera telo bez známok života. Podľa správ médií išlo o muža v strednom veku, ktorý bol už nejaký čas mŕtvy.

zdroj: Nový čas, Polícia SR – Prešovský kraj

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com