Roztomilý kocúr Aslan sa narodil so štyrmi ušami. Nikto ho nechcel, ale pred rokom našiel milujúci domov!

Dvojročný samec Aslan z Pensylvánie je skutočnou raritou. Narodil sa so štyrmi ušami. Kvôli tejto genetickej mutácii strávil dlhý rok v útulku pre zvieratá. Aj on sa však dočkal svojho majiteľa a našiel milujúci domov.

Samotný príchod kocúra Aslana na svet bol veľmi divoký. Organizácia Animal Safe Haven, ktorá sa zameriava na záchranu opustených zvierat, objavila Aslana pred rokom spolu s ďalšími 13 mačiatkami v miestnej autodielni.

Odvtedy žije mačiatko so štyrmi ušami v útulku pre zvieratá. Práve odtiaľ sa ho pred rokom ujala 42-ročná Swati Komuanduri a podelila sa s denníkom Daily Mail o Aslanov príbeh. Táto žena navyše pracuje ako dobrovoľníčka v organizácii Animal Safe Haven, takže bola pri záchrane tohto mačiatka osobne prítomná.

„Zavolali mi, že zachránili 14 mačiatok. Keď som ich zdvihol, povedali mi, že je medzi nimi malé mačiatko so štyrmi ušami. Nikdy som nevidel mačku so štyrmi ušami. O tejto mutácii som nemala ani tušenia,“ povedala konkrétne Swati Komuanduri.

Táto žena, ktorá si adoptovala ročnú mačku so štyrmi ušami, si svojho nového domáceho miláčika nemôže vynachváliť. Podľa nej je to veľmi zhovorčivý a spoločenský kocúr a rozhodne sa s ním nenudí. Ako hovorí Swati Komuanduri, je veľmi šťastná, že má kocúra Aslana, a poznamenáva, že je navždy jej.

Podľa štúdie z roku 1957 uverejnenej v časopise Journal of Heredity sa Aslan narodil s veľmi vzácnou genetickou mutáciou. V jej prípade však existuje až 50-percentná pravdepodobnosť, že by ju mohla preniesť na svojich potomkov.

Okrem tejto nezvyčajnosti a miernej poruchy príjmu potravy však podľa svojho chovateľa nemá táto štvornohá mačka žiadne iné problémy. Swati Komuanduri hovorí, že si užíva úplne normálny mačací život.

Zdroj: Daily Mail

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com