Rodina zachránila tohto psíka pred istou smrťou. Ten sa svojím novým majiteľom odvdačil nenahraditeľným spôsobom.

Psy nám vedia dať niekedy viac, ako ľudia. Často sa stáva, že práve týmto bezbranným a oddaným stvoreniam sa ohavne ubližuje. Existuje nespočetné množstvo prípadov, kedy ľudia nevedeli čo so psíkom, tak ho len tak vyhodili. Napospas osudu, alebo v lepšom prípade napospas iným ľuďom, ktorí by sa takýchto vyhodených psov mohli ujať.

Život sučky menom Xena sa začal naozaj príšerne. Jej pôvodní majitelia ju vyhodili a nechali ju vyhladovať až na kosť. Keby 4 mesačné šteňa nenašli, určite by zahynulo. Keď Xenu našli, vážila len 2kg. Nemala žiadnu energiu a žiadnu svalovú hmotu. Jej záchrancovia si mysleli, že to neprežije, avšak Xena bola naozaj bojovníčka s chuťou žiť.

Vďaka jej húževnatosti dostala prezývku bojovné šteňa. Keď sa podarilo Xenu dostať z toho najhoršieho, bolo nutné nájsť jej dobrý domov. Príbeh tohto šteniatka bol zdieľaný na Facebooku, kde ho uvideli aj manželia Hickeyovci zo štátu Georgia. O Xenu sa zaujímali už skôr a hneď ako mohli, si po ňu prišli. Boli pevne rozhodnutí, že tomuto šteniatku chcú poskytnúť nový a najmä láskyplný domov.

Keď sa rodina rozhodla Xene zachrániť život, nikto z nich ani netušil, ako sa im za to odvďačí. Manželia Hickeyovci totiž majú syna, ktorý trpí autizmom. Jeho interakcia s inými ľuďmi a okolím je veľmi náročná. Veľa krát si nevedeli poradiť s tým, čo ich syn potrebuje a taktiež utratili veľké peniaze za rôzne terapie.

Pomoc, ktorú dala ich synovi Xena je však nenahraditeľná a nevyrovná sa jej žiadna terapia. John a Xena sú nerozlučná dvojica. Je až neuveriteľné, ako sa Xena stará o Johna v každej chvíli. Pri hraní, jedení, čítaní, spaní, je jedno o akú činnosť ide, Xena a John sú stále spolu.

Vďaka Xene sa zlepšil Johnov stav, s ktorým si často nedokázali poradiť ani rodičia, ani odborníci. Rodičia malého Johna sú Xene nesmierne vďační. Len vďaka nej sa ich synovi zlepšil stav a navrátila radosť do života.

 

ZDROJyoutube.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com