Rodina zachránila tohto psíka pred istou smrťou. Ten sa svojím novým majiteľom odvdačil nenahraditeľným spôsobom.

Zdieľajte článok na

Psy nám vedia dať niekedy viac, ako ľudia. Často sa stáva, že práve týmto bezbranným a oddaným stvoreniam sa ohavne ubližuje. Existuje nespočetné množstvo prípadov, kedy ľudia nevedeli čo so psíkom, tak ho len tak vyhodili. Napospas osudu, alebo v lepšom prípade napospas iným ľuďom, ktorí by sa takýchto vyhodených psov mohli ujať.

Život sučky menom Xena sa začal naozaj príšerne. Jej pôvodní majitelia ju vyhodili a nechali ju vyhladovať až na kosť. Keby 4 mesačné šteňa nenašli, určite by zahynulo. Keď Xenu našli, vážila len 2kg. Nemala žiadnu energiu a žiadnu svalovú hmotu. Jej záchrancovia si mysleli, že to neprežije, avšak Xena bola naozaj bojovníčka s chuťou žiť.

Vďaka jej húževnatosti dostala prezývku bojovné šteňa. Keď sa podarilo Xenu dostať z toho najhoršieho, bolo nutné nájsť jej dobrý domov. Príbeh tohto šteniatka bol zdieľaný na Facebooku, kde ho uvideli aj manželia Hickeyovci zo štátu Georgia. O Xenu sa zaujímali už skôr a hneď ako mohli, si po ňu prišli. Boli pevne rozhodnutí, že tomuto šteniatku chcú poskytnúť nový a najmä láskyplný domov.

Keď sa rodina rozhodla Xene zachrániť život, nikto z nich ani netušil, ako sa im za to odvďačí. Manželia Hickeyovci totiž majú syna, ktorý trpí autizmom. Jeho interakcia s inými ľuďmi a okolím je veľmi náročná. Veľa krát si nevedeli poradiť s tým, čo ich syn potrebuje a taktiež utratili veľké peniaze za rôzne terapie.

Pomoc, ktorú dala ich synovi Xena je však nenahraditeľná a nevyrovná sa jej žiadna terapia. John a Xena sú nerozlučná dvojica. Je až neuveriteľné, ako sa Xena stará o Johna v každej chvíli. Pri hraní, jedení, čítaní, spaní, je jedno o akú činnosť ide, Xena a John sú stále spolu.

Vďaka Xene sa zlepšil Johnov stav, s ktorým si často nedokázali poradiť ani rodičia, ani odborníci. Rodičia malého Johna sú Xene nesmierne vďační. Len vďaka nej sa ich synovi zlepšil stav a navrátila radosť do života.

 

ZDROJyoutube.com

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na