Rodina umiestnila do domova dôchodcov skrytú kameru a nemôže uveriť vlastným očiam, keď sleduje, čo robia opatrovatelia!

Úlohou opatrovateľov pracujúcich v domovoch dôchodcov je predovšetkým zabezpečiť bezpečnosť starších ľudí.

Ukazuje sa však, že v takýchto inštitúciách niekedy pracujú nevhodní ľudia. Ktorým nezáleží na dôstojnosti iných ľudí.

Starší chorí ľudia sa často nedokážu brániť, a preto sú veľmi ľahkým terčom pre ľudí, ktorí ich chcú zneužiť. Ani oni sami často nedokážu hovoriť o tom, čo sa deje za zatvorenými dverami domova dôchodcov.

Keď 89-ročný Hussein Younes utrpel mŕtvicu, jeho telo výrazne ochablo. Muž sa o seba nedokázal postarať, a preto potreboval nepretržitú starostlivosť. Husseinova rodina sa rozhodla umiestniť ho do domova dôchodcov, kde dúfali, že sa mu dostane najlepšej možnej starostlivosti.

Husajnov syn, 51-ročný Salim, si na otcovom tele všimol modriny a rany. Zamestnanci domova dôchodcov uviedli, že zranenia si Husajn musel spôsobiť pri páde. Rodina však tomuto vysvetleniu nedôverovala. Salim umiestnil skrytú kameru vedľa Husajnovej postele. Keď si pozrel záznam, nemohol uveriť tomu, čo videl. Okamžite podal žalobu na domov dôchodcov.

Rodina si nemyslela, že starostlivosť o starších ľudí môže byť taká zlá. Opatrovatelia na staršieho muža nielen kričali, ale ho aj veľmi silno hodili na posteľ a na invalidný vozík. Opatrovatelia staršieho muža urážali a robili si žarty z jeho pôvodu. Husajnovi príbuzní chceli toto video zverejniť, aby varovali ostatných.

Zamestnanci identifikovaní na týchto záznamoch boli disciplinárne potrestaní. Stále je však ťažké uveriť, že je možné správať sa takýmto spôsobom pri starostlivosti o chorých ľudí.

Na záberoch nižšie môžete vidieť, ako sa opatrovatelia správajú k ľuďom v tomto domove. Upozornenie: Toto video je nevhodné pre citlivé osoby.

 

Zdroj: Mlive

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com