Rodičku v Košiciach podporovala v nenosení rúška: Advokátka Krajníková bude čeliť disciplinárnemu konaniu

Slovenská advokátska komora (SAK) začala disciplinárne konanie s advokátkou Adrianou Krajníkovou.

V tlačovej správe o tom informoval asistent poslanca Jána Benčíka (Za ľudí) Tomáš Blahuta. Poslanec podal na SAK podnet po incidente, pri ktorom advokátka radila svojej klientke – prvorodičke, aby pri pôrode nepoužívala ochranné rúško proti šíreniu nákazy koronavírusu. Vďaka incidentu sa stala verejne známou.

Dôvodom podania bolo podozrenie z porušenia viacerých ustanovení zákona o advokácií a advokátskeho poriadku. Podnet obsahoval 14 strán vyjadrení zozbieraných zo sociálnych sietí či z rozhovorov v médiách, ktoré sú označované ako dezinformačné.

Podľa Benčíka ide vo vyjadreniach často o šírenie nebezpečných hoaxov v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 , ktoré vyvrátila už aj Polícia SR a ktoré môžu mať negatívny dopad na verejné zdravie a zdravie a životy jednotlivcov. „Taktiež mal aj podozrenie na ohýbanie faktov aj práva a zavádzanie ľudí očividne mylnými, ale zato prehnane sebavedomými právnymi radami bez upozornenia na akékoľvek riziká. Vyjadril tiež podozrenie zo znevažovania advokátskeho stavu nevhodným, agresívnym a vulgárnym slovníkom,“ dodal Blahuta.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com