Rodičia zosnulého dievčatka varujú všetkých rodičov. Dajte si pozor na POPCORN!

Podľa American Academy of Pediatrics je udusenie jednou z hlavných príčin úmrtí u detí do 3 rokov.

Nebezpečné pre deti sú väčšinou malé predmety, ale aj niektoré potraviny, ako popcorn alebo hrozienka.Tento príbeh je bohužiaľ príkladom toho, že stačí málo, aby sa dieťa udusilo. Rodičia Mirrandy chcú varovať ďalších rodičov a žiadajú ich, aby zdieľali tento príbeh.

Mirranda bola zdravé dvojročné dieťa. V deň narodenín svojej mamy sa Mirranda začala dusiť popcornom. Rodičia spanikárili a okamžite zavolali sanitku.

Bohužiaľ, popcorn uviazol hlboko a bránil dýchanie. Až do príchodu sanitky srdca dievčatká nebilo a začali s resuscitáciou. Hoci lekári v nemocnici VCU Medical Center dievčatko oživili. Bohužiaľ, ďalšie správy boli zdrvujúce. Mirranda mala trvalé poškodenie mozgu. Postupne sa tiež zhoršila funkcia obličiek a nakoniec zomrela.

Po tejto veľkej tragédii, rodina robí všetko preto, aby si rodičia uvedomili, ako málo stačí, aby sa dieťa udusilo. Najohrozenejšie sú deti do 3 rokov. Rovnako ako rodičia Mirrandy dúfame, že si tento príbeh prečíta, čo najviac ľudí a tiež že ho budú zdieľať so svojimi priateľmi.

Tu je zopár rád ako podobným tragédiám predísť:
Nedávajte deťom potraviny, ktorými sa môžu udusiť – pokiaľ ide o veľké kusy mäsa, syry, sladkosti, popcorn alebo hrozienka. Keď dieťa jej nikdy ho nenechávajte osamote – tiež by dieťa počas jedla nemalo chodiť alebo behať po miestnosti a tiež ani hovoriť.

Jedlo krájajte na malé kúsky – je dobré napríklad podávať rozmixované mäso so zeleninou.
Starostlivo skontrolujte hračky – hračky pre deti a tiež aj poškodené malé časti predstavujú pre dieťa hrozbu. Udržujte malé predmety (najmä batérie a mince) mimo dosahu.

zdroj: instagram.com / electropiknik.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com