Rodičia, POZOR! Veľké zmeny v školách: Riaditelia ich môžu otvoriť za takýchto podmienok!

Až do 6. apríla platí, že v materských školách (MŠ) a na prvom stupni základných škôl (ZŠ) majú byť deti rodičov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce. Pôvodne toto rozhodnutie ministra platilo do nedele 21. marca, avšak došlo k jeho zmene.Ak riaditeľ MŠ alebo ZŠ spolu so zriaďovateľom a na základe odporúčania regionálneho úradu verejného zdravotníctva posúdi epidemiologickú situáciu a možnosť plnenia požiadavky na obmedzenie mobility vo svojej obci, môže riaditeľ školy, prípadne zriaďovateľ, určiť, že do školy môžu prísť aj deti a žiaci, ktorí nemajú prístup k online vzdelávaniu. Rovnako aj vtedy, ak situácia v rodine neumožňuje dieťaťu plnohodnotne sa vzdelávať z rôznych dôvodov. Rozhodujúcim faktorom má byť podľa rozhodnutia ministra školstva to, aby škola postupovala v najlepšom záujme dieťaťa.

Príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva má kompetenciu školu zatvoriť, ak vydá takéto rozhodnutie na základe posúdenia epidemiologickej situácie. Zároveň v doterajšom režime pokračujú špeciálne materské školy, materské školy pri zdravotníckych zariadeniach, základné školy na druhom stupni, základné školy pri zdravotníckych zariadeniach, špeciálne základné školy, stredné školy a špeciálne stredné školy.

Vzhľadom na to, že školské vyučovanie v školách je mimoriadne prerušené, dennú formu štúdia možno uskutočňovať aj ako dištančnú. „Pričom prezenčné vzdelávanie a dištančné vzdelávanie sú rovnocenné,“ uvádza sa v rozhodnutí šéfa rezortu školstva zverejnenom na webe rezortu školstva. Okrem toho sa upravilo aj to, že na účely prijímania na vzdelávanie v strednej športovej škole v školskom roku 2021/2022 sa nebude vyžadovať potvrdenie národného športového zväzu o tom, že žiak je uvedený v zozname talentovaných športovcov.

Karlova Ves otvorí väčšinu svojich materských škôl

Karlova Ves v utorok (23. 3.) otvorí osem z deviatich materských škôl (MŠ). Otvoria sa aj jedálne, ktoré deťom zabezpečia potrebné stravovanie. Rozhodnutie samosprávy sa odvíja od zlepšujúcej sa epidemiologickej situácie. „Deti rodičov, ktorí pracujú v záchranných zložkách, rovnako deti rodičov, ktorých povaha práce neumožňuje pracovať z domu, sa vrátia už do svojich pôvodných MŠ. Pribudnú k nim už aj predškoláci,“ konkretizuje mestská časť.

Deti zo škôlky na Kolískovej, ktorá sa rekonštruuje, budú do veľkonočných sviatkov navštevovať MŠ na Majerníkovej ulici a MŠ na Ulici Ladislava Sáru. „V prípade priaznivej situácie pred sviatkami sa po Veľkej noci vrátia do MŠ už všetky deti,“ dodala samospráva, pripomínajúca, že o návrate všetkých žiakov 1. stupňa základných škôl po Veľkej noci sa má rozhodnúť do konca aktuálneho pracovného týždňa.

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com