Rodičia, POZOR! S otvorením škôl a škôlok zaniká nárok na pandemické OČR!

Rodičom, ktorí doteraz čerpali dávku pandemické ošetrovné (OČR) z dôvodu, že škôlka alebo škola bola pre ich dieťa zatvorená, sa od pondelka po otvorení materských škôl a prvého stupňa základných škôl končí nárok na výplatu tejto dávky.

Poistenci však v tejto súvislosti nemusia Sociálnej poisťovni (SP) nič oznamovať. Informovala o tom špecialistka komunikácie SP Jana Hrabková.

Ako dodala, vyplácanie dávky sa ukončí automaticky, ak koncom mesiaca do SP nezašlú formulár čestného vyhlásenia, v ktorom poistenec vyznačuje dni starostlivosti o dieťa alebo iného príbuzného. „Ak v čestnom vyhlásení za apríl 2021 uvedie poistenec aj dni starostlivosti od 12. apríla 2021, SP bude akceptovať prípady uzatvorenia škôl, ak pôjde o žiakov piateho ročníka základných škôl alebo bude akceptovať uzatvorenie materských škôl a prvého stupňa základných škôl, ak pôjde o individuálne uzavretie konkrétneho zariadenia rozhodnutím hygienika, riaditeľa alebo zriaďovateľa,“ vysvetlila Hrabková.

Poisťovňa pripomenula, že stále platí, že ak je škôlka alebo škola otvorená a rodičia nedajú dieťa do školského zariadenia iba pre obavy z ochorenia, nebudú mať nárok na pandemické OČR.

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com