Rodičia, POZOR na túto nebezpečnú výzvu na TikToku! Len 11-ročný chlapček sa udusil počas jej plnenia!

Len 11-ročný chlapec z českého mesta Jičín, ktorý sa zapojil do výzvy na sociálnej sieti TikTok tragicky zomrel.

Výzva s názvom „Blackout challenge“ vyzýva deti, aby sa škrtili a zistili, ako dlho dokážu vydržať bez dýchania. Chlapec bol nájdený v izbe jeho staršou sestrou a napriek pokusom zdravotníkov leteckej záchrannej služby, sa mu nepodarilo zachrániť život.

Sociálna sieť TikTok v súčasnosti čelí kritike v súvislosti s bezpečnosťou a spracúvaním osobných údajov. Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) už v roku 2020 vydal odporúčania týkajúce sa bezpečnosti aplikácie. V tomto stanovisku NBÚ uvádza, že TikTok predstavuje bezpečnostné riziko, najmä vzhľadom na to, že spoločnosť ByteDance, ktorá vlastní TikTok, je čínska a preto spadá pod čínske právo. NBÚ tiež vyzýva používateľov aplikácie, aby si pozorne čítali podmienky používania a všeobecné obchodné podmienky.

Je dôležité, aby sme boli opatrní pri používaní a zdieľaní obsahu na sociálnych sieťach, najmä ak sa týka detí a mladých ľudí. Všetci by sme mali byť informovaní o rizikách a bezpečnostných opatreniach, ktoré by sme mali pri používaní sociálnych sietí dodržiavať.

zdroj: idnes.cz

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com