Rodičia, POZOR! Na sociálnych sieťach sa šíri nová nebezpečná výzva! Sú ohrozené životy, varujú lekári

Na internete sa medzi mladými ľuďmi šíri nová výzva. Ľudia vyliezajú na prepravky na mlieko a snažia sa nespadnúť, ale väčšine sa to nepodarí. Americkí lekári teraz varujú pred touto nebezpečnou zábavou.

Mladí ľudia v Spojených štátoch sa tešia novej nebezpečnej výzve. Z prepraviek na mlieko postavia pyramídu, vylezú na ňu a potom zlezú dole.

Nebezpečná zábava sa potom skončí dvoma spôsobmi. Buď človek hrdinsky vylezie na vrchol a zíde z druhej strany, alebo spadne na zem. Pády sú však častejším koncom a mnoho mladých ľudí kvôli nim skončilo v nemocnici. Preto teraz lekári bojujú proti takzvanej výzve Milk Crate Challenge.

„Je to najväčšia vec, ktorá sa teraz deje v každom okolí,“ povedal Derek, známy na sociálnych sieťach ako Itsbizkit, pre Washington Post. „Ak pôjdete do akéhokoľvek parku, uvidíte tam teraz prepravky,“ dodal.

Šéf pohotovosti v New Jersey Henry Schuitema obviňuje TikTok a ďalšie sociálne siete z podpory tohto trendu. „Strašne veľa zranení, ktoré vidíme, sa dá predísť, ak sú ľudia múdri,“ hovorí. „Môže to vyzerať smiešne, ale skutoční ľudia si pri tom spôsobujú skutočné zranenia,“ zdôraznil.

TikTok sa už od takýchto videí dištancoval a vyzval svojich používateľov, aby boli opatrní, ale mladí ľudia sa pri tejto činnosti naďalej natáčajú.

zdroj: washingtonpost.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com