Rodičia, POZOR! Ministerstvo práce vyplatí v októbri jednorazový príspevok 100 € na každé dieťa!

Uviedol to minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak  po rokovaní vlády.

Rezort práce uviedol, že jednorazový príspevok bude vo forme navýšenia prídavku na dieťa o 74,50 eura. Za mesiac september teda dostanú rodičia celkovo 100 eur na dieťa.

 

„MINISTERSTVO PRÁCE VYPLATÍ V OKTÓBRI JEDNORAZOVÝ PRÍSPEVOK 100 € NA KAŽDÉ DIEŤA DO VEKU 18 ROKOV
Rád oznamujem dobré správy. Dnes vláda schválila druhý jednorazový príspevok pre deti, ktorý bol jednou z podmienok SME RODINA pre podporu rodín v období pandemickej krízy a zotrvania v koalícii.
V SME RODINA plníme sľuby, ktoré dávame ľuďom. Aby sme pomohli rodičom s výdavkami pri nástupe detí do škôl, príspevok vyplatíme na každé nezaopatrené dieťa, ktoré dovŕši plnoletosť. Teda deťom vo veku do 18 rokov a sú napríklad aj žiakmi materských, základných alebo stredných škôl.
Príspevok chceme vyplatiť rodičom čo najskôr bez toho, aby oň museli žiadať. Preto ho vyplatíme vo forme zvýšeného prídavku na dieťa v októbri v celkovej sume 100 EUR.
Tento príspevok neovplyvní jednorazový prídavok na dieťa, ktoré nastupuje do prvého ročníka základnej školy. Rodiny s prváčikmi si tak prilepšia rozpočet o celkovo 200 EUR.“ na sociálnej sieti uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com