Rodičia, nevyhadzujte mliečne zuby svojich detí. Mohli by sa vám hodiť!

Väčšina z nás si spomína na chvíľu, keď nám v detstve vypadol zub. Zatiaľ čo pre niektorých z nás to bol dôvod na paniku, pre iných to bola zábava. Zub sme potom vyhodili alebo si ho nechali na pamiatku. Vedci nám však teraz hovoria, aby sme si detské zuby v každom prípade zachovali. Prečo?

Strata mliečnych zubov je celkom bežná a nikto sa jej nevyhne. Niektoré deti k vám pribehnú s vyviklaným zubom vo veku piatich rokov a väčšina z nich vypadne okolo šiesteho a siedmeho roku života. V anglicky hovoriacich krajinách si deti vypadnuté zuby dokonca schovávajú pod vankúš v nádeji, že im zubná víla na oplátku zanechá nejakú bolesť.

Pred časom sa však objavila správa, že rodičia by zuby rozhodne nemali vyhadzovať, ale naopak, mali by ich mať pekne uložené. Jedného dňa totiž môžu práve vášmu dieťaťu zachrániť život.

Vedci nedávno zistili, že detské zuby sú bohatým zdrojom kmeňových buniek, ktoré možno v budúcnosti využiť na liečbu závažných ochorení alebo zranení.

Ak sa chcete dozvedieť viac, určite si pozrite video, ktoré sme pre vás pripravili. Dozviete sa, na čo sa kmeňové bunky vlastne používajú a prečo by sme mali zachovať detské zuby našich detí.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com