Richard Sulík tvrdí, že Matovič o nákupe testov hrubo zavádza ľudí a klame!

Aj napriek tomu, že pred niekoľkými dňami zakopali vojnovú sekeru, zdá sa, že konfliktom medzi Richardom Sulíkom a Igorom Matovičom stále nie je koniec. Vo včerajšej tlačovej konferencii premiér zhodil vinu za nákup testov na ministra hospodárstva, ten sa dnes bráni a tvrdí, že predseda ľudí zavádza ľudí. 

Igor Matovič na včerajšej tlačovke ostro kritizoval ministerstvo hospodárstva a jeho šéfa Richarda Sulíka pre nákup antigénových testov, ktorý podľa premiéra nezvládli a ešte sa aj vyhovárajú.

“Ako viete, vôbec nereagujem na osobné útoky Igora Matoviča, ale teraz musím, lebo premiér včera podsunul verejnosti hrubo zavádzajúce informácie. Nastala fáza otvorených klamstiev,” začína Sulík.

​O kompetentnosti vlády Igora Matoviča si podľa Sulíka momentálne ľudia nemôžu myslieť „nič dobré. Mňa to veľmi mrzí, ale nebudem ticho, lebo by si mysleli, že súhlasím s tými hlúposťami,“ doplnil Sulík.

Problémy so zadaniami

Sulík sa však bráni, že dostal štyri zlé zadania od rezortu zdravotníctva a trvalo až 17 dní, kým došlo k náprave. Problémom podľa neho bolo, že rezort Mareka Krajčího chcel testy so špecifikáciou 97 percent, čo je však podľa Sulíka málo a predpokladal, že aj podľa premiéra. Preto opakovane žiadal navýšiť špecifikáciu na 99 percent, čoho sa mal dočkať až na piaty pokus 6. decembra.

Sulík okrem toho povedal, že pri dodržaní všetkých zákonných postupov budú prvé testy na Slovensku 7. januára.

Žiada testovanie v Púchove

Volá po tom, aby boli rýchlo prijaté opatrenia v okresoch, kde sa koronavírus dostal mimo kontroly. Napríklad v Púchove malo prebiahať plošné testovanie, vyhlásil Sulík. Tvrdí, že takéto opatrenia sú v semafore zdravia od SaS. Za príklad dáva Oravu, kde opakované antigénové testovanie fungovalo.

Za dva týždne sa podľa Sulíka milióny testov obstarať nedajú. “Ja som síce dostal úlohu obstarať testy už 19. novembra, ale trvalo nekonečných 17 dní a päť pokusov o riadne zadanie, kým som to naozaj mohol začať robiť,” skonštatoval Sulík. Hovorí tiež o tom, že premiér Matovič pri nákupe požadoval čo najvyššiu špecificitu testov, rezort zdravotníctva však odmietal prepracovať zadanie a zmeniť špecificitu z 97 percent na 99.

Celé vyjadrenie Richarda Sulíka

Zdroj/Video: YouTube/ HN Televízia

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com