Renomovaný doktor prezradil, ako sa zbaviť bolesti v krčnej chrbtici. Výsledky uvidíte po prvom cvičení!

Čoraz častejšie sedavé zamestnania či každodenná práca za počítačom sa skôr či neskôr prejavia na ľudskom tele. Krčná chrbtica nie je v tomto prípade žiadnou výnimkou. Dr. Mandell, zaoberajúc sa týmto čoraz častejším problémom, ukázal zopár gymnastických cvičení, ktorými sa ukrutnej bolesti krčnej chrbtice zbavíte.

Cvičenia je možné vykonávať v sede či v stoji a nie sú vekovo obmedzené. Rovnako ako pred behom či posilňovaním je potrebná malá rozcvička pre uvoľnenie svalstva. Každý cvik začínajte nádychom a výdychom sa vracajte späť do pôvodnej polohy.

Pri pravidelnom cvičení a správnom stravovaní pocítite zmenu už do niekoľkých dní a spomínaná bolesť krku sa vás už nebude týkať. ( celý videonávod cvičenia nájdete na konci článku )

Pohyb do strán:
Cvik založení na pomalých sklonoch hlavy do pravej a ľavej strany. Tento postup môžete opakovať päťkrát v tridsať sekundových intervaloch.

Záklony a predklony:
Druhý cvik má podobný princíp ako druhý. Tentokrát hlavu striedavo zakláňame dozadu a dopredu.

Vpred a vzad:
S vyrovnaným chrbtom a rukami položenými na kolenách ťahajte hlavu pomaly hore a ruky vzad. Jemným naťahovaním svalstva bolesť pomaly ustúpi.

Hlavu hore:
Bolesť potlačí aj záklon hlavy dozadu a jej následný pohyb do strán. Cvik môžete opakovať 5-6 krát.

Ruky sú tiež dôležité:
Pri tomto cviku zapojíme ruky, ktoré, ohnuté v lakťoch, spojíme nad hlavou. Základným princípom je točenie hlavy doprava a doľava.

Do iných smerov:
Položením pravej ruky na ľavé rameno a postupným otáčaním hlavy doľava bolesti nedáte žiadnu šancu. Okrem iného sa tento cvik odporúča aj pri osteoporóze krčnej a hrudnej chrbtice.

V stoji:
Pocit naťahovania a relaxácie svalov môžeme docieliť aj týmto cvikom v stoji. Dôležité je stáť rovno, mať narovnaný krk a rozpažené ruky. Ťahaním hlavy dopredu, jej následným otočením do strany a ťahaním brady k ramenu budeme pociťovať tlak vedúci k postupnému miznutiu bolesti krčnej chrbtice.

 

 

zdroj: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com