Remišová: Zmena ministra zdravotníctva môže priniesť novú energiu riešenia pandémie a veľké reformy v zdravotníctve

Zmena na poste ministra zdravotníctva môže priniesť novú energiu do riešenia pandémie a naštartovať veľké reformy v zdravotníctve. Uviedla to vicepremiérka a predsedníčka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová.

Zmena na poste ministra zdravotníctva, ktorú sme žiadali, môže priniesť novú energiu do riešenia výziev spojených s pandémiou a zároveň naštartovať veľké reformy spojené s nevyhnutnou obnovou zdravotníctva, ktoré je zdevastované po rokoch vlády Smeru-SD a na pokraji síl pre dlhotrvajúcu pandémiu,“ povedala vicepremiérka.

Pre stranu je dôležité, aby koalícia lepšie fungovala. Musí sa podľa Remišovej výrazne zlepšiť komunikácia v rámci nej aj navonok. „Vláda má riešiť problémy ľudí, nie ľudia problémy vlády,“ podotkla.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) podá v piatok svoju demisiu. Nechce, aby termín jeho odchodu bol ďalšou zámienkou na povalenie vlády. Svoj koniec vo funkcii oznámil vo štvrtok (11. 3.) s tým, že dve menšie koaličné strany podmienili zotrvanie vo vláde jeho demisiou.

zdroj: TASR, Foto: SITA/Branislav Bibel.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com