Recept na chutnú ananásovú vodu. Táto vitamínová bomba vám navyše pomôže schudnúť a zmierni bolesti kĺbov!

Ľudské telo obsahuje približne 60% vody a tak je hydratácia organizmu pre jeho fungovanie veľmi dôležitá. Dehydrovaný človek trpí neprokrvením tela, nevoľnosťami, suchou pokožkou a migrénami.

Každý deň počúvame, ako veľmi je dôležitý pitný režim. Mnoho ľudí ale uprednostní nápoj s trochou chuti. Máme pre vás jednoduchý recept na ovocnú vodu, ktorá je chutná a zdravá.

Ananás a aníz – skvelá kombinácia! 

Ananás obsahuje Bromelín, ktorý má protizápalové účinky. Podporuje tiež hojenie rán a znižuje bolesť. Aníz zase potlačí kŕče a skvele funguje aj na parazity. Výskumy preukázali, že pitie ananásovej vody zmierňuje príznaky astmy a tiež pomáha pri chudnutí.

Potrebujeme:

– 8 pohárov horúcej vody
– 1/2 pohára olúpaného a nakrájaného ananásu
– 1 lyžičku drveného anízu

Príprava:

Ananás ošúpeme, nakrájame na väčšie kocky a vhodíme do hrnca. Prilejeme 8 pohárov horúcej vody. Keď voda vychladne, pridajte lyžičku anízu, prikryte pokrievkou a nechce odstáť cez noc. Tak jednoduché! Ananásová voda je hotová! Môžete ju scediť, alebo si pochutnať na kúskoch ananásu a anízu.

 

Zdieľajte tento užitočný recept s priateľmi na Facebooku!

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com