Rakúsko spustilo hromadné testovanie obyvateľstva, ľudia s pozitívnymi výsledkami absolvujú aj PCR testy

Rakúsko začalo s dobrovoľným hromadným testovaním na koronavírus, ktoré, ako dúfajú miestne úrady, pomôže zabrániť dlhým a tvrdým lockdownom v budúcnosti.

Testovanie rýchlymi antigénovými testami v piatok odštartovalo vo Viedni a západných spolkových krajinách Vorarlbersko a Tirolsko. Pozitívne testovaní ľudia do 24 hodín absolvujú konvenčné PCR testy a v prípade, že aj tie budú pozitívne, musia zostať aj s kontaktmi v karanténe.

Ľudia sa na testovanie môžu zaregistrovať na webstránke, ktorú zriadili špeciálne pre tento účel. Testovanie má na starosti rakúska armáda, ktorá vo Viedni v kongresovom centre zriadila veľké testovacie stredisko so 170 odbernými miestami.

Testovanie o niekoľko dní predchádza plánovanému uvoľňovaniu prísnych protipandemických opatrení, ktoré platia od polovice novembra.

Po príklade Slovenska, ktoré v novembri podobne zakročilo v snahe spomaliť šírenie infekcie a vyhnúť sa druhému lockdownu, sa už plošne testovalo napríklad aj v talianskej provincii Južné Tirolsko, pripomína agentúra AP.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com