Pytliak chcel zabiť vzácneho nosorožca pre jeho roh. To sa mu hneď vypomstilo, udupali ho slony a následne zožrali levy!

Národný park Kruger zažil naozajstný otras. Slony udupali pytliaka, ktorého neskôr zjedli samotné levy. Túto katastrofálnu informáciu oznámili rodine zosnulého s tým, že pytliak zomrel v utorok. Pozostalí kontaktovali strážcov parku a tí začali obratom hľadať. Bohužiaľ sa našli len nohavice a lebka. Nič iné po pytliakovi nezostalo.

Riaditeľ parku vyjadril úprimnú sústrasť rodine, kde dodal: “Vstúpiť do Národného parku Kruger nelegálne a pešo nie je múdre. Prináša to so sebou veľké nebezpečenstvo a tento prípad je toho dôkazom.”

Televízia BBC News priniesla informácie, že pytliak mal v pláne spolu so svojimi spoločníkmi uloviť vzácneho afrického nosorožca. Ten je známy kvôli svojmu rohu, ktorý je vraj vhodný pre ľudí, ktorí praktizujú východnú medicínu. Roh slúži ako afrodiziakum, čo ho tým pádom robí cennejším ako napríklad kokaín v niektorých častiach sveta.

Ďalší traja ľudia, ktorí sa snažili vojsť do areálunárodnéhoparku, boli zatknutí v stredu juhoafrickou políciou a stále prebieha vyšetrovanie. Boli im odobraté zbrane, ktoré boli očividne určené na pytliačenie. Park sa ohrádza tým, že ich pracovníci v teréne sú veľmi dobre trénovaní a predstavujú stále väčší a väčší pokrok v kontrolovaní a chytaní pytliakov.

Je naozaj dôležité aby si ľudia dávali pozor, keď sa snažia nelegálne vstupovať na miesta, kde sa voľne pohybujú divoké zvieratá. Je jasné, že tam pytliak nešiel len tak a svedectvá o africkom nosorožcovi sa stávajú čoraz uveriteľnejšími.

ZDROJ: bbc.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com