Putin varuje Západ: Nedávajte Ukrajine rakety dlhého doletu, inak pritvrdíme!

Ruský prezident Vladimir Putin v nedeľu varoval západné krajiny, aby nedodávali Ukrajine raketové systémy dlhého doletu.

Ak sa tak stane, ruská armáda sa pripravuje zamerať na ciele, ktoré doteraz ušetrila, povedal Putin podľa agentúry Reuters v televízii Rossija 1.

„Ak budú tieto rakety (dlhého doletu) poskytnuté, zasiahneme ciele, ktoré sme ešte nezamerali,“ povedal ruský prezident v televízii.

Putin nešpecifikoval, akých cieľov sa varovanie týka, napríklad civilných alebo vojenských zariadení.

V posledných dňoch sa však objavili správy, že Rusi zaútočili na železničné mosty spájajúce Ukrajinu so Slovenskom a Poľskom, po ktorých sa prepravujú zbrane a zásoby dodávané západnými krajinami. Tieto informácie sa nepotvrdili. Práve zásobovacie trasy by sa mohli stať novým ruským cieľom.

V nedeľu ráno ruské rakety zaútočili na Kyjev.

Putin sa vyjadril aj k ďalším dodávkam zbraní na Ukrajinu zo Západu. „Všetok ten rozruch okolo ďalších dodávok zbraní má podľa môjho názoru jediný cieľ: čo najdlhšie predĺžiť ozbrojený konflikt,“ povedal ruský prezident, ktorého krajina zaútočila na Ukrajinu.

Šéf Kremľa tiež povedal, že dodávky amerických raketometov na Ukrajinu nič nezmenia. Povedal, že Kyjev už podobné raketové systémy mal a nedosiahol s nimi žiadne veľké úspechy.

zdroj: reuters.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com