Putin dáva od útoku na záporožskú jadrovú elektráreň ruky preč. Koho z toho obviňuje?

Za incident v jadrovej elektrárni v Záporoží z 3. marca sú zodpovední ukrajinskí radikáli, vyhlásil v nedeľu ruský prezident Vladimir Putin. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na Kremeľ. Putin hovoril so svojím francúzskym náprotivkom Emmanuelom Macronom.

„Vladimir Putin informoval o provokácii ukrajinských radikálov v oblasti Záporožskej jadrovej elektrárne,“ komentoval Kremeľ Macronovu otázku o okolnostiach požiaru v areáli jadrovej elektrárne. Dodal, že „úroveň radiácie je normálna“.

Rusko sa stalo terčom hlasnej kritiky po tom, ako zo štvrtka na piatok vypukli boje v jadrovej elektrárni v Záporoží, ktorú následne obsadili ruskí vojaci. Požiar sa nachádzal v päťposchodovom výcvikovom zariadení, ale podarilo sa ho uhasiť. Záporožská elektráreň na juhovýchode Ukrajiny sa považuje za najväčšiu jadrovú elektráreň v Európe.

Na sociálnych sieťach sa objavilo video z kontrolnej miestnosti jadrovej elektrárne, na ktorom je počuť, ako zamestnanci vyzývajú útočníkov, aby zastavili paľbu.

Putin v nedeľu tiež obvinil Ukrajinu, že bráni civilistom opustiť ukrajinské prístavné mesto Mariupol.

Anton Heraščenko, poradca ukrajinského ministra vnútra, uviedol, že druhý pokus o evakuáciu civilistov z obliehaného Mariupola zlyhal kvôli pokračujúcemu ruskému ostreľovaniu. O pozastavení evakuácie informoval aj Červený kríž.

 

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: news.sky.com, obrázok: commons.wikimedia.org

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com