Psychologický test – Viete určiť, na ktorej z obrázkov nie je vyjadrená rodina? Dokáže to len 5% opýtaných.

Vedeli ste, že vzťahy sú rovnako podstatné pre vaše psychické zdravie ako stravovanie, či cvičenie? Podľa istého výskumu, sociálne izolovaní dospelí ľudia čelia rovnakému risku vyhorenia ako tí, ktorí sú psychicky chorí.

Naše prvé vzťahy sa vytvárajú už počas detstva s našou rodinou, a častokrát ovplyvňujú spôsob, akým neskôr vnímame okolitý svet. Rozhodli sme sa pripraviť si pre vás psychologický test, ktorý ukáže, ako vás váš prvý vzťah ovplyvnil a vytvaroval vašu osobnosť. Dobre sa pozrite na obrázky nižšie. Ktorá z rodín nie je skutočná? Nepremýšľajte nad tým dlho, proste rýchlo povedzte číslo. Keď ste hotoví, choďte nižšie, nájdite svoje číslo a dozviete sa o tom, akí skutočne ste.

Prvá rodina:
Ak je to podľa vás prvá rodina, pravdepodobne nie ste veľmi rodinne-orientovaná osoba. Vašich priateľov považujete za skutočnú rodinu a pomáhať im vás činí šťastnými. Vždy sa snažíte o to, aby ste niekomu zlepšili život. Možno ste vyrastali pod prísnym otcom, ktorý vás naučil, aby ste tu boli vždy pre ľudí, ktorí vás potrebujú – ako to robila aj vaša mama. Takáto rodina nie je možno najšťastnejšia, ale stále je to reálna rodina.

Matka sa zvyčajne stará o svoje dieťa, drží ho za ruku a snaží sa ho ochrániť pred nevšímavým a necitlivým otcom. Nechcete, aby ostatní vyrastali ako vy, a to je dôvod, prečo ste si vybrali túto rodinu.

Druhá rodina:
Ak ste si vybrali druhú rodinu, tak ste silno rodinne založený tip – neexistuje tu nič, čo by bolo pre vás podstatnejšie ako rodina. Veríte vo vybudovaní stabilného a trvajúceho vzťahu, založeného na dôvere a vernosti. Rodinu pokladáte na prvé miesto, zatiaľ čo niekedy možno ignorujete vaše vlastné potreby, ak tým urobíte niekomu inému radosť. Pravdepodobne ste zaregistrovali, že ľudia na obrázku vyzerajú na prvý pohľad ako skutočná rodina.

Jedná sa však o príbuzných, no dieťa sa ani nesnaží chytiť ženu za ruku, skôr to vyzerá ako skupina cudzincov kráčajúcich vedľa seba. Uhádli ste!

Tretia rodina:
Ak vaša odpovedať bola tretia rodina, pravdepodobne pochádzate z dysfunkčnej rodiny. Kvôli traumatickému detstvu máte teraz ťažkosti niekomu dôverovať. Ste úzkostliví a nadväzovať nové vzťahy je pre vás obrovský problém. Neustále sa bojíte budúcnosti a moc na všetkým premýšľate. Ľudia na obrázku vyzerajú ako skutočná, milujúca rodina. Sú skutočná rodina. Rodičia kráčajú tak blízko seba, že sa dotýkajú, a otec potľapkáva dieťa.

Keďže ste vyrastali v dysfunkčnej rodine, ktorá formovala váš pohľad na svet v určitom smere, začali ste byť podozrievaví voči zdravým vzťahom. Neveríte, že niečo také by mohlo existovať, a to je dôvod prečo ste túto rodinu označili za falošnú.

Uhádli ste, ktorá rodina nie je skutočnou? Nezabudnite vaše výsledky zdieľať s nami do komentárov!

ZDROJ: brightside.me

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com