Psy nikdy neumierajú. Len spia vo vašom srdci. Toto by si mal prečítať každý milovník zvierat!

Strata psa bolí každého milovníka zvierat. Psy sú našimi najvernejšími priateľmi, pretože nás dokážu nezištne milovať. Dúfame, že vám alebo vašim blízkym tieto múdre slová pomôžu.

Ak vás tento príbeh inšpiroval, podeľte sa oň.

Tieto slová napísal Ernest Montague a uverejnil ich na webovej stránke DogHeirs. Ernest ich napísal po strate svojho milovaného čiernobieleho pitbulla Boloa, ktorý po zvyšok svojho života miloval prechádzky. Aj keď musel každých päť metrov zastaviť, v jeho očiach ste vždy videli vôľu pokračovať.

„Niektorí z vás, najmä tí, ktorí nedávno stratili psa, možno nepochopia. Nechce sa mi to vysvetľovať, ale keďže ani ja nebudem žiť večne, tak to urobím.

Psy nikdy neumierajú. Nevedia, čo to znamená. Cítia sa unavení a veľmi starí, začnú ich bolieť kosti, ale nezomrú. Keby zomierali, nechceli by ísť zakaždým na prechádzku, a predsa to robia, aj keď im staré kosti hovoria: „Nie, to nie je dobrý nápad. Nejdeme na žiadnu prechádzku. A vždy chcú ísť na prechádzku.

Aj keď ich staré šľachy neudržia, budú chodiť ďalej. Naopak, prechádzka s vami je všetko, čo môžu žiadať. Symfónia vôní, ktorá ich obklopuje, je ich svet. Mačacie výkaly, pach iného psa, hnijúca mŕtvola iného vtáka a ty. To sú chvíle, ktoré robia svet dokonalým, a v takomto svete niet miesta pre smrť.

Problémom je, že psy sú veľmi ospalé, a to je podstata veci. To sa neučí na univerzitách, kde sa prednáša o kvarkoch, gluónoch a keynesiánskej ekonómii. Majú toľko vedomostí a zabúdajú, že psy neumierajú. Skutočná hanba. Psy majú toľko dobrých vlastností, keď o nich ľudia môžu len hovoriť. Keď si myslíte, že váš pes zomrel, len zaspal vo vašom srdci.

Stále vrtia chvostom, a preto vás tak veľmi bolí srdce a stále plačete. Kto by neplakal, keby mal v srdci skotačiaceho psa. Au! Keď sa tam prebudia, tancujú. A oni hovoria: „Ďakujem! Ďakujem ti za teplé miesto na spanie, a tak blízko tvojho srdca, to je to najlepšie miesto!“ Spočiatku sú stále hore, a preto tak často plačete. A vrtia chvostom.

Ale potom spia stále viac a viac. (Nezabudnite, že čas psov je úplne iný ako čas ľudí. Hodina strávená so psom na prechádzke je pre neho celodenným dobrodružstvom. A potom, keď sa vrátite domov, trvá týždeň alebo niekoľko dní, kým sa pes opäť vyberie na prechádzku. Niet divu, že milujú prechádzky.

Každopádne, ako som povedal, zaspávajú vo vašom srdci, a keď sa prebudia, vrtia chvostom. Po niekoľkých psích rokoch spia stále dlhšie, takže môžete spať aj vy. Celý život boli DOBRÍ Psi a obaja to vieme. A je to pre nich veľmi namáhavá úloha, najmä keď sú starí a majú boľavé kosti. Keď chcú bežať von, často sa neudržia na nohách a udierajú papuľou o zem. Ale napriek tomu, že vonku prší a im sa nechce ísť von, vybehnú sa vymočiť, pretože to dobré psy robia.

Pochopte, že preto musia vo vašom srdci spať dlhšie. Ale nemýľte sa, nie sú mŕtve. Nie sú také. Spia vo vašom srdci a prebudia sa, ak nepočkáte. To je to, čo sú.

Je mi ľúto ľudí, ktorí nemajú v srdci spiaceho psa. Strašne veľa strácajú. Je mi ľúto, ale musím sa ísť vyplakať. “

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com