Prosba zúfalého lekára: Nestretávajte sa a necestujte po Slovensku. Sme naozaj kúsok od katastrofy!

Na známej facebookovej stránke „Nekŕmte nás odpadom“ bola zverejnená táto prosba zúfalého lekára.

Celý príspevok tu:

Prosba zúfalého lekára
Dnes nám zomrel kolega. Mal 40 rokov a bol úplne zdravý, kým nedostal veľkú nálož koronavírusu SARS-CoV-2. My nemôžeme odísť do bezpečnej bubliny, my naďalej ostávame pri našich pacientoch, ktorí potrebujú pomoc. Ďalší naši dvaja kolegovia sú vo vážnom stave. A čo robia naši politici?
Hádajú sa ako malé deti, alibisticky prehadzujú zodpovednosť jeden na druhého. Na účinné a striktné opatrenia si ale netrúfli. Ja nebudem na Vianoce pri mojich školopovinných deťoch a chorej matke, lebo nemôžem ohrozovať svojich najbližších. Budem slúžiť. Stále dookola.
Vypadlo toľko lekárov a sestričiek, že sa nás dnes v službe strieda iba pár. Personál je už vyžmýkaný, unavený, všetci sme totálne vyčerpaní. Keď už Matovič so Sulíkom nemajú rozum a cit pre spoločenskú zodpovednosť, prosím vás všetkých, majte ju vy.
Ostaňte doma, neblbnite s lyžovačkami, či s bohoslužbami. Jednu sezónu si predsa lyže môžete odoprieť a omšu si môžete pozrieť v televízií. Nestretávajte sa a necestujte po Slovensku. Zavolajte svojim blízkym, ale necestujte. Sme naozaj kúsok od katastrofy. Je to na každom z nás.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com