Prosba zúfalého lekára: Nestretávajte sa a necestujte po Slovensku. Sme naozaj kúsok od katastrofy!

The map, 2013, based on 1.1 billion users

Zdieľajte článok na

Na známej facebookovej stránke „Nekŕmte nás odpadom“ bola zverejnená táto prosba zúfalého lekára.

Celý príspevok tu:

Prosba zúfalého lekára
Dnes nám zomrel kolega. Mal 40 rokov a bol úplne zdravý, kým nedostal veľkú nálož koronavírusu SARS-CoV-2. My nemôžeme odísť do bezpečnej bubliny, my naďalej ostávame pri našich pacientoch, ktorí potrebujú pomoc. Ďalší naši dvaja kolegovia sú vo vážnom stave. A čo robia naši politici?
Hádajú sa ako malé deti, alibisticky prehadzujú zodpovednosť jeden na druhého. Na účinné a striktné opatrenia si ale netrúfli. Ja nebudem na Vianoce pri mojich školopovinných deťoch a chorej matke, lebo nemôžem ohrozovať svojich najbližších. Budem slúžiť. Stále dookola.
Vypadlo toľko lekárov a sestričiek, že sa nás dnes v službe strieda iba pár. Personál je už vyžmýkaný, unavený, všetci sme totálne vyčerpaní. Keď už Matovič so Sulíkom nemajú rozum a cit pre spoločenskú zodpovednosť, prosím vás všetkých, majte ju vy.
Ostaňte doma, neblbnite s lyžovačkami, či s bohoslužbami. Jednu sezónu si predsa lyže môžete odoprieť a omšu si môžete pozrieť v televízií. Nestretávajte sa a necestujte po Slovensku. Zavolajte svojim blízkym, ale necestujte. Sme naozaj kúsok od katastrofy. Je to na každom z nás.

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na

You Might Also Like