Prišlo aj na prezidentku! Po TRPKEJ správe Čaputovej poriadne zamrzne úsmev

Poslanci národnej rady si na začiatku decembra 2018 drzo zvýšili platy o stovky eur. Ich čin sa stal okamžite predmetom búrlivej diskusie Slovákov, ktorí neskrývali hnev a pobúrenie. Najnovšia informácia tak zrejme mnohých z nich poteší.

V časoch, keď prídavky na deti či dôchodky zdvihli iba o pár centov, si poslanci prilepšili hneď o tisíc eur. Aj napriek tvrdej kritike Slovákov si politici svoju prehnanú mzdu ponechali, nehovoriac o paušálnych náhradách, ktoré dostávajú na preplatenie vedľajších výdavkov.

Rovnako ako všetkých občanov Slovenska, aj poslancov Národnej rady dobehla pandémia. Poslanci už na budúci rok zarobia menej v primeranom o 15.

Plat bežného poslanca v roku 2020 je stanovený na výšku 3 276 eur, ale už v januári 2021 zarobí o takmer 500 eur menej. Predseda parlamentu Boris Kollár dostáva za svoju funkciu bonus v hodnote 497, 91 eur, pričom z celkovej mzdy 3 773,91 eur príde o viac ako 550 eur.

Premiér Igor Matovič dostával mesačne viac ako 4 600 eur. Po novom roku však príde o približne 700 eur. Pokles v peňaženke zažije aj prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová, ktorej mesačná mzda je aktuálne vo výške úctyhodných 11 976 eur. K tomu sa jej však pridávajú aj paušálne náhrady vo výške 1 327, 76 eur. Od nového roka bude dostávať o viac ako 1 800 eur menej.

 

zdroj: SITA,Foto: SITA/Alexandra Èunderlíková

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com