Prirodzená vec alebo nechutnosť?! Dojčenie na verejnosti rozdeľuje ľudí na dva tabory! Aký je váš názor?

Čo si myslíte o dojčení na verejnosti? Prirodzená vec alebo nechutnosť?!

V dnešnej  dobe to majú mamičky jednoduchšie čo sa týka toho, aby mohli svoje deti vychovávať ale pritom byť stále v kontakte s okolím. Dnešné mamičky nemajú problém vziať deti do parku a samostatne sa pohybovať. Ale čo ak to zrovna príde a malé si zažiada o kŕmenie,  čo vtedy?

Dnešná doba je ovplyvňovaná názormy okolia. Naše životy sú iné ako boli kedysi. Dnešné matky sú iné ako boli tie naše. Preto mladé mamy majú niekedy „problém“ s vecami, ktoré boli v minulosti bežnou  vecou. Hlave im bežia myšlienky o tom, čo si kto pomyslí, ale sú aj také, čo sa tým nezaťažujú.

Vaše dieťaťko je vašou radosťou a to, že chce papať aj na verejnosti  je úplne normálna vec. A pokiaľ máte to šťastie a môžete kojiť, tak je tá radost ešte väčšia. Dojčenie vytvára spojenie medzi matkou a dieťaťom. Avšak nájdu sa aj takí ľudia, ktorí ženské prsia na verejnosti neznesú, že vraj sú vulgárne. Ale či im to vadilo, keď aj ich mamy kojili? Na to už určite nemyslia. Vždy sú ľudia rozdelení na tých, kterým to je úplne prirodzené a na tých, pre ktorých je to niečo absurdné a vulgárne.

Stáva sa, že ľudia požiadajú matku , aby si prsníky zakryla, alebo ten extrémnejší prípad, aby odišla z reštaurácie.  Vyjadrenia na dojčenie sú všelijaké. Pre niekoho je doslova forma exhibicionizmu. Zástancovia dojčenia tvrdia, že je jedno čo si myslia ostatní ľudia, dôležite je bábätko. A to je na prvom mieste.

Veci, ktoré boli v minulosti normálne, sú dnes zatracované a označované za nevhodné. Aj vďaka takejto spoločnosti sa musia robiť pochody a protesty,  kde matky ukazujú ako koja svoje ratolesti verejne a bez hanby.

Nikto nemá právo,aby vám zakazoval dojčenie. Prečo by ste sa mali skrývať, keď je to niečo prirodzené.  Porušovanie etikety? Kto to nechce vidieť, nech sa nepozerá. Je to vaše rozhodnutie a slobodná vôla, nikto nemá právo vám zakazovať kŕmiť svoje dieťa nech ste už hocikde.

Odhalený prsník môže vyvolať všelijaké reakcie a pocity. Môžu ovplyvniť ľudí naokolo, môže ich to odradiť od toho, aby mali vlastné deti. Prsníky sú určené na kojenie a nemali byť predstavované v nijakom inom zlom svetle.

Táto situácia  sa nedá vyriešiť úplne. Vždy tu bude skupina ľudí, ktorá si za tým stojí a tá druhá, ktora sa postavi proti.  Podľa vás je to prirodzená vec, ktorá je úplne normálna alebo záležitosť patriaca výhradne domov?

zdroj: trendweb.sk / chillin.sk / takprosto.cc / pixabay.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com