Prírodný spôsob, ako za pár okamihov zničiť škodcov a vošky: Geniálny trik, o ktorom 97 % Slovákov nevie

Určite ste už počuli o voškách. V záhrade veľmi často napádajú malé rastliny, ovocné stromy a rôzne druhy kvetov.

Môžu sa dostať všade a často sú okom nepostrehnuteľné. Ak nechcete spôsobiť naozaj vážne škody na svojej záhrade, mali by ste sa ich zbaviť. Ale ako to urobiť? Zbaviť sa ich nie je práve jednoduché, preto vám ponúkame účinný spôsob, ako sa vysporiadať s voškami a iným otravným hmyzom.

Zbavte sa vošiek

Viete vôbec, ako vošky fungujú? Vošky sú malí škodcovia, ktorí sa živia rastlinami. Keď ich zožerú, uvoľnia do rastliny obrovské množstvo šťavy, ktorá potom spôsobí jej odumretie. Vošky sa radi vyskytujú v záhradných kvetoch, kvetináčoch a na rôznych stromoch, najčastejšie ovocných. Merajú 2 až 5 mm a sú veľmi rýchle. Dokážu sa veľmi rýchlo rozmnožovať, a preto sú schopné napadnúť veľké množstvo rastlín. Našťastie existuje prirodzený spôsob, ako ich odstrániť.

Mlieko a jedlá sóda

Môžete tiež vyskúšať niektoré ďalšie prípravky proti voškám. Napríklad metóda mlieka. Vezmite obyčajné kravské mlieko a zmiešajte ho s vodou v rovnakom pomere. Postriekajte rastliny týmto roztokom a vošky veľmi rýchlo zmiznú.

Je rovnako dobré vyskúšať sódu bikarbónu. Roztok jedlej sódy dokáže veľmi účinne odstrániť vošky a iných škodcov z vašej záhrady. Pripravte si ho takto: do 2 litrov teplej vody pridajte 2 čajové lyžičky jedlej sódy a dobre premiešajte vo fľaši. Pridajte niekoľko kvapiek čistiaceho prostriedku alebo mydla. Znova dobre premiešajte a aplikujte na rastliny napadnuté voškami.

Ocot alebo mäta

Voda a ocot pomôžu aj proti voškám. Tento roztok môžete použiť aj proti ovocným muškám. Zmiešajte ocot a vodu v pomere 1:10 a postriekajte. Odporúča sa tiež použiť niekoľko kvapiek mydla alebo čistiaceho prostriedku. Odporúča sa tiež použiť mätu, cesnak alebo cibuľu. Tieto rastliny majú silnú vôňu, ktorá odpudzuje mšice. Pripevnite ich napríklad v blízkosti ovocného stromu a budete mať pokoj.

 

zdroj: prosvet.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com