Primátor Partizánskeho to už nevydržal a povedal to na rovinu: Tak a dosť. Čo má toto znamenať?

Primátor Partizánskeho Jozef Božik zdieľal na sociálnych sieťach príspevok, v ktorom poukazuje na nespravodlivosť Covid automatu na Slovensku.  Mesto Partizánske bude od pondelka 1. novembra v II. stupni ohrozenia.

Jeho status prinášame v plnom znení:

„Tak a dosť. Čo má toto znamenať? Okres Prievidza vedľa okresu Martin je červený, hoci Martin je čierny. Prievidza má ešte horšie karty bez žolíká, pretože nemá ani zaočkovanosť 50+ ako ani my a dokonca okres Prievidza má väčšiu incidenciu ako je v našom okrese. To je aká logika? Musíme byť bordový okres lebo Topoľčany sú čierne, ale Prievidza nie. Hoci Martin je čierny. Keby som bol konšpiráror, tak si myslím, že to je odpoveď ministerstva zdravotníctva na náš zápas o zachovanie všeobecnej nemocnice v našom okrese. Verím, že to je len opäť problém s tlačiarňou a nedostatkom červenej farby a prebytku bordovej… Vysvetliť to však nevedia ani zamestnanci UVZ… Čiže len ministerstvo zdravotníctva sa tak rozhodlo. Snáď to objasnia… Aký to je semafór….“ napísal primátor na sociálnej sieti Facebook.

 

 

O pár hodín neskôr napísal primátor aj ďalší status: 

„Niekto musí mať žolíká a niekomu stačia dve či tri dediny jedného z najmenších okresov na Slovensku a to okresu Turčianske Teplice. Okres, ktorý nemá ani len 15 tis.obyvateľov. Jeho dve či tri bordové dedinky delia červený okres Prievidza s čiernym Martinom. Čo potom, že naša incidencia je nižšia ako v Prievidzi a miera zaočkovanosti 50+ máličko vyššia ako v Prievidzi. Dôležité sú absolútne hranice a žolík… Ako keby dedinky Nedanovce a Krásno boli z nejakého titulu v okrese Zlaté Moravce, ten by bol bordový a Partizánske by už mohlo byť červené. Viem, je to bizarné…Škoda sa nad tým zamýšľať. Semafor je semafór a farebná mapa je farebná mapa. Čo na tom, že kontakty sú dohľadané a karantény bežia. Čakám, že dôvodom, ktorý mi napíšu sú dve možno či tri dedinky s počtom obyvateľov do 200 občanov na spojnici Martin – Prievidza. Slovenské Pravno má 900 obyvateľov, Jasenovo a Abramová ani nie 150 obyvateľov…, asi ani jedna z týchto obcí nie je hlavným cieľom tranzitu medzi okresmi Martin a Prievidza… Nevadí… Nechcem sa rozčuľovať. Chcel som však napísať, že asi toto bude dôvod.. Ešte mi však neodpísali… .
Dnes som mal kontrolný deň na 14 stavbách v meste. Spoločne rozvíjame naše mesto. A to je podstatné. Verím, že ho budeme rozvíjať aj po pandémii. Prajem Vám všetkým pevné zdravie a pokoj v duši.
S úctou a prianím pekného večera Jozef Božik.“ napísal.
Od pondelka 1. novembra bude na Slovensku 24 okresov v čiernej fáze – treťom stupni ohrozenia a ďalších 39 sa zafarbí na bordovo – druhý stupeň ohrozenia. V  červenej fáze – prvom stupni ohrozenia bude osem okresov a rovnako osem okresov bude oranžových – v stupni ostražitosti.
oranžová farba – stupeň ostražitosti: okresy Bratislava I.-V., Galanta, Komárno, Šaľa,

červená farba – prvý stupeň ohrozenia: okresy Dunajská Streda, Ilava, Levice, Nové Zámky, Prievidza, Senica, Trnava, Žarnovica

bordová farba – druhý stupeň ohrozenia: okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica,  Banská Štiavnica, Brezno, Bytča, Detva, Dolný Kubín, Gelnica, Hlohovec, Kežmarok, Košice I.-IV., Košice-okolie, Krupina, Liptovský Mikuláš, Malacky, Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Revúca, Rožňava, Senec, Skalica, Trebišov, Trenčín, Turčianske Teplice, Veľký Krtíš, Žiar nad Hronom, Žilina,  Zlaté Moravce, Zvolen

čierna farba – tretí stupeň ohrozenia: okresy Bardejov, Čadca, Humenné, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Poltár, Poprad,  Rimavská Sobota, Ružomberok, Sabinov, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Tvrdošín, Vranov nad Topľou

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com