Primátor Nitry Hattas: Museli sme objednať chladiaci príves, nie je kde ukladať mŕtvych!

Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol primátor Nitry Marek Hattas.

Fakultná nemocnica v Nitre využije možnosť povolať do služieb lekárov a sestry z ambulantnej sféry, záujem má predovšetkým o špecialistov – internistov.

Dôvodom je krízová situácia, v ktorej sa nemocnica nachádza. Po rokovaní krízového štábu okresu o tom informoval primátor Nitry Marek Hattas.

Dvesto zdravotníkov v karanténe

Nitrianska nemocnica sa podľa jej riaditeľa Milana Dubaja dostáva na hranicu svojich možností, v prípade personálu je už za ňou. Reprofilizovaných má približne 220 covidových lôžok, v stredu bolo obsadených 193 z nich a denne pribúdajú ďalší pacienti.

Na umelej pľúcnej ventilácii je 22 pacientov, narastá počet ťažkých stavov. Okrem toho má nemocnica okolo 200 zdravotníkov v karanténe. Lekári a zdravotníci sú podľa Dubaja vyčerpaní fyzicky aj psychicky, ťažko znášajú aj množstvo úmrtí.

„Apelujem na verejnosť, pochopte už konečne, čo sa deje,“ povedal riaditeľ nemocnice a vyzval ľudí na zodpovedné správanie.

Varovanie primátora Hattasa

Primátor Hattas varoval, že ak sa ľudia nebudú počas Silvestra a osláv Nového roka správať zodpovedne, tak nielen nitrianska, ale aj ďalšie nemocnice v okolí skolabujú a nebudú schopné poskytovať potrebnú zdravotnú starostlivosť.

V okrese Nitra len za jeden deň podľa Hattasa pribudlo 369 nových prípadov ochorenia COVID-19. Domy smútku nemajú dostatok chladiacich zariadení pre zosnulých, do Nitry preto objednali mobilné zariadenie.

Mesto Nitra má podľa primátora Hattasa záujem zlepšiť dostupnosť antigénového testovania, momentálne však nemá dostatok testov.

zdroj: Marek Hattas – primátor Nitry, SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com