PRIESKUM: Voľby by vyhral Hlas-SD: Do parlamentu by sa dostala aj nová strana!

Voľby do NR SR by vyhral Hlas-SD so ziskom 22,5 percenta hlasov.

Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v máji 2021, zvíťazila by v nich strana Hlas-SD so ziskom 22,5 percenta hlasov. Do parlamentu by sa dostalo osem strán a hnutí. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, v ktorom v od 13. do 17. mája odpovedalo 1000 respondentov.

Druhou najsilnejšou stranou v parlamente by bola SaS, tú by volilo 13,8 percenta voličov. Za ňou nasleduje OĽANO s 9,9 percenta. Tesne za ním, so ziskom 9,6 percenta by bol Smer-SD.

Progresívne Slovensko by volilo 8,5 percenta oslovených. Hnutie Sme rodina by získalo 7,4 percenta hlasov.

Tesne nad päťpercentnú hranicu by sa dostala Aliancia, nové zoskupenie maďarských strán. Rovných päť percent by mohlo získať KDH.

Do NR SR by sa nedostala strana Za ľudí so štyrmi percentami hlasov, Republika (3,5), Dobrá voľba (3) ani Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko, ktorú by volilo 2,1 percenta hlasujúcich. SNS a Spolu – občianska demokracia by získali rovnako 1,6 percenta hlasov. Menej ako jedno percento hlasov by dostalo Maďarské fórum (0,6), Socialisti.sk (0,6), KSS (0,4), Strana zelených (0,3) a Slovenský Patriot (0,3 percenta hlasov).

Oslovení v telefonickom prieskume dostali otázku: „Skúste si predstaviť, že by sa najbližší víkend konali voľby do NR SR. Išli by ste voliť. A ktorej politickej strane alebo hnutiu by ste dali váš hlas?“ Respondentom prečítali názvy strán a hnutí v náhodnom poradí.

Z oslovených deklarovalo 20 percent, že by sa nezúčastnilo na voľbách, 2,6 percenta nechcelo odpovedať a 15 percent oslovených nevedelo, koho by išlo voliť.

zdroj: TASR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com