Prezradíme vám prečo sa neviete zbaviť myšlienky na bývalého partnera. Pre toto sa obzeráte stále do minulosti!

Aj keď sa vzťah skončí, neustále myslíme na tú druhú osobu. Dôvody rozchodu môžu byť rôzne : nevera, zrada, spoločná dohoda, nová láska či emocionálne vyhorenie…

V priebehu času vám môže začať chýbať váš bývalý. Neustále sledujete jeho sociálne siete, objavujete sa na miestach, kde ste chodili spoločne a pozeráte si znovu vaše spoločné fotografie. Čo je horšie, občas myslíte na svojho bývalého aj pri súčasnom priateľovi. Dnes vám prezradíme niečo o 5 bodoch, prečo sa neustále obzeráme do minulosti.

Pocit neúplnosti:
Cítite sa neúplná a to vás nabáda, aby ste neustále mysleli na bývalého. Zrazu mu všetko odpúšťate. Takýto stav väčšinou nastáva, ak ste vzťah neukončili v pokoji, ale jeden z vás rýchlo zabuchol dvere. Ak vás ťaží kopa otázok bez odpovedí, musíte sa uvoľniť. Psychológovia vám odporúčajú napísať si všetky otázky a urážky na papier, ten však nikam neposielajte, jednoducho ho vyhoďte a v mysli sa snažte upokojiť.

Emocionálna závislosť:
Veľmi často sa stáva, že láska prerastie do závislosti. Rozdiel je však veľký, pretože milujúci človek chce pre svojho partnera to najlepšie, a je schopný opustiť ho, ak by to od neho požadoval. Príčina emocionálnej závislosti tkvie v nezdravých vzťahoch s rodičmi, ktorých vlastnosti si nevedome prenášame na partnera.

Často človek potrebuje cítiť pocit, že je žiadaný a niekto je na ňom závislý. Existujú ženy, ktoré sú stále po boku muža aj napriek tomu, že ich bije a správa sa k ním kruto. Totižto v ich mysli je to stále dobrý človek a oni tak začnú byť na ňom závislé. Aby ste sa úplne zbavili tohto pocitu, musíte tvrdo zapracovať.

Komfortná zóna:
Dlhodobé vzťahy vyvíjajú určité návyky. Spoločné nákupy, každodenný život, spoloční priatelia, pozeranie filmov v sobotu a iné malé potešenia, ktoré vytvárajú zónu pohodlia. Po rozchode je ťažko dostať sa z toho. Chcete znova cítiť stabilitu, bežný stereotyp, pretože budovanie nového vzťahu je ťažké a zložité. Musíte pochopiť, že tým, že vyjdete z komfortnej zóny získate veľa nových príležitostí, ako sa spoznať s novými ľuďmi. S novým partnerom získate všetko, čo ste stratili v minulom vzťahu.

Neopodstatnené očakávania:
Tieto očakávania sú často príčinou neuróz a psychologických blokov. Stihli ste si vytvoriť plány pre spoločnú budúcnosť, vybrali ste mená pre budúce deti, predstavili ste si, ako vám budú všetci závidieť vaše rodinné šťastie. A zrazu sa sen rozpadol. Je ťažké odmietnuť tento fakt a ešte ťažšie odísť. Treba si uvedomiť, že všetky naše plány sa vždy splnia, no netreba všetko dopredu plánovať od A po Z. Nevyžadujte od partnera niečo, čo nie je jednoducho pripravený dať.

Pocit vlastníctva:
Dokonca aj po rozchode s partnerom niektoré ženy naďalej žiarlia a nedávajú mu žiadnu slobodu. Cítia sa stále nadriadené. Napríklad dlhé mesiace po rozchode žena nepomyslí na bývalého, no stačí, aby ho zazrela s novou ženou a hneď sa oňho začne znovu zaujímať a vypytovať sa, čo to má za novú priateľku. Pokúste sa tieto pocity potlačiť, prestaňte sa stále správať, akoby vám patril a pohnite sa ďalej.

Po rozchode sa nesnažte uzatvoriť do seba, no choďte do spoločnosti, spoznávajte nových ľudí a budujte si silné vzťahy. Vyberte si osobu, ktorú skutočne ľúbite takú, aká je, so všetkými chybami a zapracujte na zlepšovaní vzťahov. Hlavnou vecou je správne si stanoviť priority.

Nezabudnite nám v komentároch vyjadriť váš názor na túto zaujímavú tému a zdieľajte článok so svojimi priateľmi.

ZDROJ: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com