Prežil holokaust a myslel si, že celá jeho rodina zahynula. Vo veku 102 rokov sa stretol so svojím synovcom. Slzy sa mu samé tlačia do očí!

Eliahu Pietruszka utiekol z Poľska počas druhej svetovej vojny. Celý život si myslel, že celá jeho rodina bola vyvraždená počas holokaustu. Dnes 102-ročný muž žije v Izraeli a nikdy si nepredstavoval, že sa mu takéto stretnutie prihodí.

66-ročný Alexander Petruška žije v Rusku a je synom Eliahuovho mladšieho brata. Nedávno si prezeral databázu, ktorú zostavil inštitút Jad Vašem. Databáza obsahuje informácie o osobách, ktoré prežili holokaust. Tam Alexandre zistil, že jeho strýko žije v Izraeli.

Vďaka úsiliu inštitútu Jad Vašem sa okamžite začali prípravy na stretnutie Alexandra a Eliahu. Vzhľadom na počet žijúcich ľudí, ktorí prežili holokaust, a ich vek sme svedkami jedného z posledných takýchto stretnutí.

Eliahu neskrýval slzy dojatia. V prvých vetách synovcovi povedal, že dve noci nemohol spať, pretože sa s ním veľmi chcel stretnúť. Pozrite si toto dojímavé video a uvidíte, koľko radosti toto nádherné stretnutie spôsobilo.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com