Prezidentka Čaputová: V dnešnej zložitej a komplikovanej dobe je potrebné, aby občania dôverovali orgánom a inštitúciám

Prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes v Prezidentskom paláci zablahoželala a poďakovala nositeľom ocenenia Vojenský čin roka za skutky, vďaka ktorým ocenenie získali. Ako hlavná veliteľka Ozbrojených síl SR (OS SR) im vyjadrila vďaku za to, že ako príslušníci armády prejavili odvahu, statočnosť a obetavosť pri nešťastí, ktoré postihlo občanov pri výbuchu bytovky v Prešove.

„Ďakujem, že si prostredníctvom nadácie prejavujete spolupatričnosť s kolegami v službe, ktorí sa ocitli v zložitej situácii. Duch spolupatričnosti, aký sa rodí práve medzi ľuďmi, ktorí slúžia vlasti, môže byť príkladom pre celú našu spoločnosť,“ pripomenula prezidentka. Čaputová zároveň ocenila prejav ľudskosti a humanity vtedy, keď bolo potrebné zvládnuť situáciu v marginalizovaných komunitách v čase pandemickej karantény.

„Vám, vojakom práporu ISTAR Prešov, rotmajstrovi Michalovi Holbíkovi a príslušníkom 1. Roty Čestnej stráže OS SR, Vojenskej podpornej nadácii a rotnej Ivane Krivošovej, chcem povedať, že som spolu s vašimi veliteľmi a nadriadenými na vaše činy hrdá. Vážim si, že ste svojimi skutkami a svojim príkladným konaním prispeli k tomu, že sa dôvera verejnosti k profesionálnym vojakom, príslušníkom OS SR, posilňuje,“ zdôraznila hlava štátu.

Prezidentka na záver upozornila, že v dnešnej zložitej a komplikovanej dobe je potrebné, aby občania dôverovali orgánom a inštitúciám štátu a aby sa miera vzájomnej dôvery v spoločnosti zvyšovala. „Ocenenie, ktoré ste dnes prevzali, svedčí o tom, že ste pre dobro spoločnosti a dobré meno Ozbrojených síl Slovenskej republiky urobili to, čo je vo vašich silách,“ uzavrela Čaputová.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com