PREZIDENTKA ČAPUTOVÁ: Slovensko potrebuje v boji s pandémiou jasný plán a nie chaos!

Prezidentka Zuzana Čaputová v dnešnej diskusnej relácii Braňo Závodský naživo rádia Expres uviedla, že lockdown a celoplošné testovanie nie sú jedinými možnosťami ako bojovať proti pandémii koronavírusu.

Slovensko potrebuje v boji s pandémiou koronavírusu veľmi jasný plán a nie chaos. V diskusnej relácii Braňo Závodský naživo rádia Expres to povedala prezidentka Zuzana Čaputová. Hlava štátu uviedla, že jej v súčasnosti zo strany vlády chýba jasný postup krokov, ktorý bude racionálny, vecný a opretý o vedecké poznanie.

„My zase nemusíme objavovať koleso. Sú tu postupy, ktoré sa osvedčili u nás aj vo svete. Je tu vedecký konsenzus na tom, čo je v tejto situácii správne urobiť. Tak to poďme urobiť a ja sa za takýto plán potom postavím. Ale keď je tu chaos a opatrenie, ktoré platí chvíľu, mení sa a nevidím krok dva ani krok tri, ťažko môžem stáť za vládou a obhajovať jej opatrenia,“ priblížila prezidentka.

Čaputová taktiež upozornila na to, že celoplošné testovania a lockdown nie sú jedinými riešeniami v boji proti pandémii. Vedci podľa nej dospeli k jasnému záveru, že vhodným prostriedkom v prípade zhoršenia situácie bude zníženie mobility obyvateľstva kombinované s cieleným testovaním v ohniskách nákazy či trasovanie kontaktov, teda dohľadávanie osôb, s ktorými pozitívne testovaná osoba prišla do kontaktu.

Zo strany vlády bolo podľa nej dobrým krokom budovanie mobilných odberových jednotiek, ktorých sieť však treba dobudovať.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com