Prezidentka Čaputová pozvala na stretnutie v utorok premiéra I. Matoviča!

Matovičova vláda je v kríze, ktorá prepukla po nákupe vakcíny Sputnik V, napätie v koalícii je už ale dlhodobo.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová pozvala na utorok (16. 3.) na stretnutie premiéra Igora Matoviča (OĽANO). Stretnutie bude mať neoficiálny pracovný charakter a uskutoční sa bez účasti médií. TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Matovičova vláda je v kríze, ktorá prepukla po nákupe vakcíny Sputnik V, napätie v koalícii je už ale dlhodobo. Prispievajú k nemu najmä konflikty medzi premiérom Igorom Matovičom (OĽANO) a šéfom SaS a vicepremiérom Richardom Sulíkom. Všetky štyri vládne strany sa zhodovali, že nechcú predčasné voľby. SaS a Za ľudí volali po rekonštrukcii vlády, žiadali odchod ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO) aj premiéra Matoviča. Krajčí už demisiu podal.

Počas víkendu sa spomínala aj možnosť predčasných volieb. Najsilnejšie vládne hnutie OĽANO predčasné voľby odmietlo, rokovania podľa neho pokračujú, no rozpory sa zatiaľ odstrániť nepodarilo.

SaS a Za ľudí v pondelok oznámili, že žiadajú demisiu premiéra. SaS povedala, že ak Matovič neodstúpi, strana odíde z vlády. Za ľudí pripúšťa rovnaký scenár. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) jasne vyhlásila, že pod Matovičovým vedením už vo vláde nezostane, nevie tam presadzovať reformy. Hnutie Sme rodina nazvalo dianie v koalícii cirkusom, minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) oznámil svoju demisiu. Hovorí o geste pre čo najskoršie ukončenie krízy.

zdroj: TASR,FOTO TASR – Martin Baumann

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com