Prezidentka Čaputová: Opatrenia, ktoré dnes prijala vláda, považujem za potrebné a majú moju podporu!

Opatrenia, ktoré dnes prijala vláda, považuje prezidentka Čaputová za potrebné a majú jej podporu.

Celý príspevok tu:

Ďalšie obmedzenia prišli v hodine dvanástej. O čo nepopulárnejšie je výrazné obmedzenie pohybu počas vrcholiacich sviatočných dní a rozbehnutých dovoleniek, o to je dnes potrebnejšie. Volajú po ňom lekári, ktorí si zo všetkých najviac uvedomujú mieru problému, ktorému čelíme. Nemajú miesto pre nových pacientov, nevládzu, musia obmedzovať inú ako neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Volajú po ňom epidemiológovia, vedci, volá po ňom každý, kto vidí počty nových infikovaných, hospitalizovaných a mŕtvych.
Opatrenia, ktoré dnes prijala vláda, považujem za potrebné a majú moju podporu. Prispieť k zlepšeniu situácie môžeme aj tým, že nebudeme hľadať ich slabé miesta , ale z vlastného rozhodnutia sa na nevyhnutný čas dobrovoľne izolujeme a obmedzíme všetky svoje kontakty na minimum. Každý jeden kontakt dnes môže byť rizikový.
Je treba si priznať pravdu – situácia je mimoriadne vážna, nevieme, ako dlho potrvá a jej zlepšenie nám ukáže až stav v našich nemocniciach v nasledujúcom období. Pripravme sa na náročné dni a držme spolu! Ochrana zdravia a životov musí byť na prvom mieste.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com